Wszystkie ręce na pokład! Bartosz Ostałowski i jego ekstremalny team

Drift to sport dla prawdziwych twardzieli. Hałas, „palenie gumy” i jazda na krawędzi to dla kierowców chleb powszedni. Doskonale wie o tym ambasador Avalon Extreme, Bartosz Ostałowski, który z powodzeniem rywalizuje w zawodach w całej Europie. Jego ekstremalny zespół wspiera Bartka na każdym kroku i zawsze ma ręce pełne roboty…

Bartosz Ostałowski_Avalon Extreme (2)

Bartosz Ostałowski jest utalentowanym drifterem, posiadaczem międzynarodowej licencji FIA, który swojego Nissana Skyline prowadzi lewą stopą. Ponadto, na początku 2017 r. gościł w programie Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa May’a – The Grand Tour.

Na co dzień, Bartek większość czasu spędza w warsztacie samochodowym lub na torze rajdowym, gdzie pracuje nad doprowadzeniem swojego „Bandziora” do prawdziwej perfekcji. Sukcesy sportowe nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie jego niezawodny team, który odpowiada za przygotowanie samochodu do startów. Ambasadora Avalon Extreme nie trzeba prowadzić za rękę, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb swojego samochodu. Wsparcie jest jednak niezbędne.

 Bartosz Ostałowski_Avalon Extreme

Świadczy o tym wyjątkowy materiał wideo, który pokazuje, że Bartek Ostałowski jest w bardzo dobrych rękach: https://www.youtube.com/watch?v=tUbfyh5-aTI

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Bartosz Ostałowski_Mat.prasowy

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/