Wyka dominuje w pierwszym wyścigu 318is Cup PL

Fot. Tomasz Kubiak

Karol Wyka powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Game Expert 318is Cup PL dzięki drugiej wygranej w sezonie 2022. Aktualny mistrz serii zamienił pierwsze pole startowe na zwycięstwo w sobotnim wyścigu czerwcowej rundy na Torze Poznań.

Wyka utrzymał prowadzenie po starcie, przed Rafałem Kazaną. Już na pierwszym okrążeniu odpadł startujący z trzeciego pola Karol Mirowski, dzięki czemu na podium awansował Andrzej Skrzek. Na czwartą pozycję przesunął się z kolei Michał Całek, zyskując trzy lokaty po starcie. Słabo wyścig rozpoczął Artur Lempert, spadając z czwartej na ósmą pozycję.

Kazana początkowo utrzymywał się w bliskiej odległości za liderem wyścigu. W połowie dystansu Wyka oderwał się jednak na ponad sekundę i od tego momentu tylko powiększał prowadzenie, pewnie zmierzając do mety po swoje drugie zwycięstwo w trzech wyścigach.

Po upływie 25 minut, Wyka zameldował się na mecie z przewagą sześciu sekund nad Kazaną. Podium uzupełnił Michał Całek, który na trzecim okrążeniu wyprzedził Andrzeja Skrzeka i przejechał samotny wyścig.

Mający początkowe problemy Artur Lempert odrobił straty i ukończył rywalizację jako czwarty, z przewagą niecałej pół sekundy nad swoim bratem Marcinem. Skrzek dojechał do mety szósty, przed Marcinem Wydrą i Szymonem Nowakiem. Czołową dziesiątkę uzupełnili Piotr Parys i Piotr Imbierowicz, który musiał w trakcie wyścigu zjechać na karę drive-through.