środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWyka dominuje w pierwszym wyścigu 318is Cup PL

Wyka dominuje w pierwszym wyścigu 318is Cup PL

Karol Wyka powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Game Expert 318is Cup PL dzięki drugiej wygranej w sezonie 2022. Aktualny mistrz serii zamienił pierwsze pole startowe na zwycięstwo w sobotnim wyścigu czerwcowej rundy na Torze Poznań.

Wyka utrzymał prowadzenie po starcie, przed Rafałem Kazaną. Już na pierwszym okrążeniu odpadł startujący z trzeciego pola Karol Mirowski, dzięki czemu na podium awansował Andrzej Skrzek. Na czwartą pozycję przesunął się z kolei Michał Całek, zyskując trzy lokaty po starcie. Słabo wyścig rozpoczął Artur Lempert, spadając z czwartej na ósmą pozycję.

Kazana początkowo utrzymywał się w bliskiej odległości za liderem wyścigu. W połowie dystansu Wyka oderwał się jednak na ponad sekundę i od tego momentu tylko powiększał prowadzenie, pewnie zmierzając do mety po swoje drugie zwycięstwo w trzech wyścigach.

Po upływie 25 minut, Wyka zameldował się na mecie z przewagą sześciu sekund nad Kazaną. Podium uzupełnił Michał Całek, który na trzecim okrążeniu wyprzedził Andrzeja Skrzeka i przejechał samotny wyścig.

Mający początkowe problemy Artur Lempert odrobił straty i ukończył rywalizację jako czwarty, z przewagą niecałej pół sekundy nad swoim bratem Marcinem. Skrzek dojechał do mety szósty, przed Marcinem Wydrą i Szymonem Nowakiem. Czołową dziesiątkę uzupełnili Piotr Parys i Piotr Imbierowicz, który musiał w trakcie wyścigu zjechać na karę drive-through.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE