Wyka wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Fot. Tomasz Kubiak

Karol Wyka zamienił pole position na zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu cyklu 318is Cup PL. Pokonał on na Torze Poznań Marcina Lemperta i Michała Całka.

Wyka prowadził od startu do mety i po kilku okrążeniach zbudował bezpieczną przewagę nad Lempertem – ten z kolei wstrzymywał za sobą Całka oraz Rafała Kazanę. Rywalizacja o drugie miejsce zaczęła eskalować i na początku siódmego okrążenia zarówno Całek jak i Kazana zaatakowali Lemperta. Była to jednak nieudana próba, a wkrótce obaj popełnili błędy, co wykorzystał Artur Lempert, wskakując na trzecią lokatę.

Na 9. okrążeniu Całek wypadł z toru w zakręcie Brzuch Romana i spadł na szóste miejsce, wyprzedzony przez Marcina Wydrę. To nie był koniec problemów Całka, który następnie musiał zjechać do alei serwisowej na wymianę koła.

Wszystko to sprawiło, że Wyka mógł spokojnie zmierzać do mety po pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Trzeci zawodnik ubiegłorocznego sezonu ukończył wyścig 6,3 sekundy przed Marcinem Lempertem, za którym to 0,2 sekundy finiszował Artur Lempert.

Kazana dojechał spokojnie na czwartym miejscu, przed Karolem Mirowskim, który wyprzedził Wydrę w drugiej połowie wyścigu. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Andrzej Skrzek, Krzysztof Kopka, Szymon Nowak i Mery Czepiel.

Drugi wyścig 318is Cup PL zaplanowano w sobotę o 13:05.