Przed nami drugi wyścigowy weekend z Mistrzostwami Polski Rallycross. Tym razem zawodnicy bedą rywalizować na Torze Poznań. W stawce zobaczymy również zawodników z Mistrzostw Czech. A pół finały i finały będą relacjonowane na żywo.

Poznaliśmy już listę zgłoszeń na 2 rundę Mistrzostw Polski Rallycross i PP Autocross na torze Poznań. Frekwencja przebiła liczbę 110 zgłoszeń. Jest to jednak zasługa Mistrzostw Czech, które dołączą w ten weekend do Mistrzostw Polski. W RWD CUP gościnnie pojedzie Marcin Gagacki.

Chociaż jest to dopiero druga runda w kalendarzu Mistrzostw Polski Rallycross to część zawodników będzie już mocno rozjeżdżona za sprawą udziału w równoległych mistrzostwach FIA CEZ. W Poznaniu nasi najlepsi kierowcy w SuperNational zmierzą się z Romanem Castoralem, który pojawi się w Polsce walcząc o punkty do Mistrzostw Czech. Ale na pewno nie odmówi sobie udziału także w Mistrzostwach Polski.

Zobacz także: Ponad 110 zgłoszeń na Rallycross w Poznaniu – 2 runda MPRC

Daniel Krzysiak: „Pierwsza runda MPRC w Słomczynie to przede wszystkim loteria pogodowa. Nie czuję się pewnie w takich warunkach. Przede wszystkim ze względu
na duży deficyt przyczepności skutkujący zachowawczą jazdą. Zawody ukończyliśmy na czwartej pozycji. Plan był nieco bardziej ambitny. Optymizmem napawa fakt, że w finale złapaliśmy drugi najlepszy czas okrążenia. W Poznaniu pojadę dopiero po raz drugi. Tor sprzyja napędowi na tylne koła, więc cały zestaw jest nastawiony pozytywnie i liczymy na nieco więcej niż w Słomczynie. Do zobaczenia na torze.”

Zobacz także: Z inicjatywy zawodników będzie druga relacja LIVE z MP Rallycross

Łukasz Tyszkiewicz: “Za nami bardzo udany początek sezonu w Słomczynie. Znam swoje tempo na mokrej nawierzchni. Prognozy pogody wskazują na zmienne warunki podczas najbliższego weekendu, dlatego możemy spodziewać się wielu zwrotów akcji. Z mojej perspektywy najważniejsza jest równa jazda w każdej części zawodów. Unikanie błędów i adaptacja do zmiennych warunków są kluczem do sukcesu na tym obiekcie. Zapraszam wszystkich do kibicowania i oglądania transmisji na żywo z drugiej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Polski. Do zobaczenia!”

Michał Dąbrowski: „I runda w moim wykonaniu wypadła znacznie poniżej oczekiwań.
Powiedziałbym, że mocno słabo bo inaczej tego nie można nazwać. Mamy na dziś auto którym jestem wstanie jeździć dużo szybciej. Po treningu w  suchych warunkach oceniam, że jest to dziś auto zdecydowanie z czołówki SN MPRC. Niestety brak możliwości treningu i ustawienia auta na mokrej nawierzchni plus totalny brak wyczucia auta z mojej strony „zaowocowały” takim wynikiem. Plus jest taki, że zebraliśmy potężny wór doświadczeń. Plany na II rundę to wykorzystać doświadczenia ze Słomczyna, poprawić moje dogadywanie się z autem, przyśpieszyć – co oznacza uspokoić jazdę.  Zapowiada się słoneczna pogoda więc powinno być lepiej niż w Słomczynie. Staram się nie nastawiać na konkretny wynik. Zależy mi na czystej, powtarzalnej i efektywnej czasowo jeździe. Zależy mi bardziej na tempie każdego wyścigu i każdego okrążenia niż na konkretnych miejscach podczas II rundy. Zdecydowanie jest to nasz cel na Poznań. Życzmy wszystkim udanej  zabawy.”

Marcin Gagacki: „Po dłuższej nieobecności na krajowych torach mogę Was zaprosić na 2 Rundę Mistrzostw Polski Rallycross, która rozgrywana będzie na Torze Poznań. Choć startuję od wielu lat w rallycrossie to taka ciekawostka, że będzie to mój debiut w klasie RWD Cup w Mistrzostwach Polski. Pomimo, iż jestem jednym z pomysłodawców tej klasy to w Bmw startowałem tylko w pierwszych sezonach Oponeo Folkrace. Cieszę się, że po półrocznej przerwie siądę za kółko i pościgam się z bardziej doświadczonymi w tej klasie zawodnikami i będę mógł znów w słuchawkach usłyszeć głos Bilucha Marcin Bilski.”

Zawody ponownie będą transmitowane na żywo. Kibice będą mogli zobaczyć na żywo wyścigi pół finałowe i finałowe. Co ważne transmisja będzie dostępna bezpłatnia dla każdego. Obraz z komentarzem będzie transmitowany za pomocą platform Facebook i Youtube.