środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWyrównany wyścig pucharu Mazdy pada łupem Wierzbickiego

Wyrównany wyścig pucharu Mazdy pada łupem Wierzbickiego

Nikodem Wierzbicki zamienił pole position na zwycięstwo w pierwszym wyścigu lipcowej rundy Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Stoczył on kolejny zwycięski pojedynek z Konradem Czaczykiem.

Wierzbicki utrzymał prowadzenie po starcie, zatrzymując za sobą Jacka Cichopka, Bartosza Palusko i Jakuba Glasse. Czaczyk musiał natomiast przebijać się do przodu i jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia wyprzedził Palusko i Glasse, a na drugim kółku skutecznie zaatakował Cichopka.

Po 10 minutach Czaczyk był już tuż za tylnym zderzakiem Wierzbickiego i obaj zawodnicy uraczyli nas kolejnym znakomitym pojedynkiem. Tym razem atakującym był Czaczyk, który kilkukrotnie próbował manewrów wyprzedzania. Wierzbicki skutecznie się jednak bronił.

Po upływie regulaminowych 25 minut różnica pomiędzy tą dwójką wynosiła zaledwie 0,038 sekundy. Wyścig został jednak wydłużony o okrążenie i pomimo tego, że liderzy napotkali na dublowanego kierowcę, to kolejność ostatecznie nie uległa zmianie. Wierzbicki odniósł zwycięstwo, różnicą zaledwie 0,136 sekundy.

Trzeci na metę pewnie dojechał Cichopek. Apetyt na podium miał początkowo Glasse, lecz po tym jak na piątym okrążeniu wyprzedził go Palusko, ta dwójka zajęła się walką pomiędzy sobą i pozwoliła Cichopkowi odjechać.

Przemysław Turek i Tomasz Lach rozstrzygnęli pomiędzy sobą walkę o szóstą lokatę, różnicą zaledwie 0,163 sekundy. Kolejne pozycje zajęli Krzysztof Siadkowski i Krzysztof Bogusz.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE