poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWyścigowe Trójki

Wyścigowe Trójki

Najnowszy nr RALLY and RACE dostępny w sprzedaży, zarówno w kioskach jak i online poprzez naszą stronę www.rallyandrace.pl.
Wiecie, że możecie w nim przeczytać artykuł o BMW IS CUP – zawodach rozgrywanych na Torze „Poznań” od początku tego sezonu?

„136 koni mechanicznych i silnik o pojemności 1800 cm3 na nikim już nie robi wrażenia. Więcej mocy mają kompakty klasy średniej, a prawdziwe sportowe samochody mają kilka razy większe silniki. Czy takimi autami w ogóle jest sens się ścigać? Jest i to ogromny, bo niejednokrotnie frajda z jazdy jest większa niż w DTM!

e30is-15

BMW IS CUP to nowy puchar markowy rozgrywany w ramach Wyścigowego Pucharu Polski. Powstał w tym roku i pisaliśmy o nim w RALLY nie raz. Zazwyczaj puchary markowego (jak Kia Picanto CUP czy ten Volkswagen Golf Cup) rozgrywane są na nowych modelach samochodów. Niestety pociąga to za sobą spore koszty, na które większość zawodników nie może pozwolić sobie. Dodatkowo brak samochodów z tylnym napędem w takich pucharach mocno ograniczał kierowców kochających RWD. Właśnie z tego powodu zostało powołane do życia BMW IS CUP. Tu nie chodzi o zbudowanie najszybszego możliwego BMW, które pokona nitkę w najkrótszym możliwym czasie. Tu liczy się możliwość walki z innymi zawodnikami na torze, w wolniejszym, ale równym dla wszystkich tempie. W taki oto sposób powstał puchar gdzie rywalizować mogą BMW serii 3 (model E30 i E36) wyposażone w silnik IS (M42B18 i M44B19) o pojemności 1800 cm3.”

Więcej znajdziecie w 7 nr RALLY and RACE:

rallyandrace

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

Kowalczyk i Hryniuk ukończyli Rajd Wisły na 6 odcinku

Rajd Wisły okazał się pechowy dla załogi Hubert Kowalczyk i Jarek Hryniuk. Jadący Peugeotem 208 RS radzili...

NAJPOCZYTNIEJSZE