Wyścigówka z Pikes Peak do kupienia na tor

140
Fot. Radford Motors

Najsłynniejszy wyścig górski na świecie Pikes Peak International Hill Climb to wydarzenie, na które zjeżdżają najbardziej ekstremalne, jedyne w swoim rodzaju samochody do bicia rekordów time attack. Jeden z nich będzie można kupić.

Jednym z najbardziej interesujących pojazdów tegorocznej edycji był Radford Motors Type 62-2, a raczej jego ekstremalna wersja. Konstruktor wiedział, jak przyciągnąć uwagę, ozdabiając swój samochód w jedne z najbardziej kultowych barw w historii Formuły 1 – z pewnością coś do powiedzenia w tej sprawie miał współzałożyciel marki Jenson Button.

Radford Motors zbuduje 62 egzemplarze swojego samochodu drogowego, dla którego inspiracją był Lotus Type 62. Start w Pikes Peak był jednak nie tylko skuteczną reklamą dla marki samej w sobie, ale wzbudził zainteresowanie wobec wersji 62-2 przeznaczonej do sportu. Było ono na tyle duże, że firma postanowiła zacząć ją sprzedawać.

Type 62-2 Track Car Edition nie będzie posiadać żadnej homologacji, co niestety dyskwalifikuje go ze startów w wyścigach i degraduje do roli torowej zabawki. Firma upatruje w tym jednak szansy i zamiast budować identyczne auta, zamierza dostosować je do wymagań klientów.

Grono posiadaczy będzie niewielkie, bowiem kalifornijski konstruktor przewidział tylko 12 egzemplarzy, wycenionych na milion dolarów. Jeżeli wystarczająco wielu nabywców będzie zainteresowanych, Radford może nawet zorganizować dla nich specjalne „wyścigi”.

Auto w swojej wersji dla klientów będzie wyposażony w 3,5-litrowy silnik V6, generujący 600 koni mechanicznych. Przy masie 980 kilogramów pozwoli rozpędzić samochód do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna to niecałe 300 km/h.

Wraz z samochodem dostaniemy pełny ekwipunek kierowcy, dodatkowy zestaw kół i opon, koce grzewcze, a nawet specjalnie dobrany zestaw narzędzi i przyrządy do laserowego ustawiania zbieżności. Nabywcy zostaną także zaproszeni do szkoły jazdy, gdzie otrzymają specjalny kurs od Jensona Buttona i Tannera Fousta.

Zainteresowanie zakupem można wyrazić na stronie producenta.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.