poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościWyścigowy Ford Mustang GT3

Wyścigowy Ford Mustang GT3

Ekipa Ford Performance pracuje nad ekstremalnym wydaniem legendarnego modelu. Ford Mustang GT3 już niebawem zadebiutuje na torze Daytona.

W ostatnim czasie Ford coraz mocniej angażuje się w sporty motorowe. Amerykański producent zapowiedział premierę samochodu wyścigowego przygotowanego w specyfikacji GT3. Nad projektem czuwa zespół Ford Performance. Debiut zaplanowano podczas 24-godzinnego wyścigu w Daytona organizowanym przez International Motor Sports Association (IMSA).

„Mustang już od pierwszych założeń powstał z myślą o wyścigach i jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem wersji GT3, która będzie rywalizować z najlepszymi producentami na świecie. 58-letnie doświadczenie w wyścigach na całym świecie, włączając NASCAR oraz serię Australian Supercars jesteśmy gotowi wprowadzić Mustanga na kolejny poziom osiągów.” – powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports.

W projekt Mustang GT3 zaangażował się również wieloletni partner Forda w wyścigach – Multimatic Motors. Na pewno pojawi się fabryczny zespół Forda z dwoma samochodami w klasie IMSA GTD Pro, a także dwa prywatne zespoły GTD, które również zadebiutują w wyścigu Daytona.

Ford Mustang GT3 będzie zasilany jednostką V8 o pojemności pięciu litrów. Motor będzie oparty na konstrukcji Coyote przygotowanej przez Ford Perfomance, a montowanej przez doświadczony zespół M-Sport. Maszyna będzie wyposażona w wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tyłu, skrzynie biegów w układzie transaxle, a panele karoserii powstaną z włókna węglowego. Całość zostanie uwieńczona pakietem aerodynamicznym zgodnym z homologacją GT3.

To nie koniec ambitnych zapowiedzi Forda, ponieważ amerykański producent wspomniał, że w przyszłym roku możemy się spodziewać premiery Forda Mustanga GT4.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

WRC Rajd Sardynii 2023! – „Jumps & max attack!!”

Rajd Sardynii 2023
Opada kurz po szutrach Rajdu Sardynii! Na włoskich odcinkach specjalnych najszybsi byli Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe....

Wielki szlem Verstappena w Grand Prix Hiszpanii

Verstappen_Grand Prix Hiszpanii
Max Verstappen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya. Holender po starcie z pole...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here