poniedziałek, 28 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWyścigowy weekend - VI i VII runda Rallycross Cup

Wyścigowy weekend – VI i VII runda Rallycross Cup

Rallycross Cup dotarł do Torunia. W niedzielę i poniedziałek odbyły się VI i VII rundy tego wyścigowego serialu. Zawody rozegrano w ramach „Święta Mocy” wspólnie z driftingowym pucharem niepodległości.

W Toruniu wystartowało 23 kierowców rallycross oraz 20 kierowców driftingowych. Harmonogram był wypełniony po brzegi wyścigami i pokazami więc zgromadzona publiczność na torze jak i przed ekranami komputerów podczas relacji live w internecie mogła cieszyć oko przejazdami przez całe dwa dni.

DSC_9462

Pierwszego dnia w klasie SuperCars tryumfował Marcin Wicik startujący Fordem Fiesta. Lokalny kierowca postanowił odwiesić kask po kilku letniej przerwie. Jak pokazały niedzielne zawody nie wyszedł z formy. Prowadzenie próbował odebrać mu Adam Kozak w Renault Clio. Jednak pościg za liderem zakończył się wizytą poza torem. Drugiego dnia po zwycięstwo sięgnął Łukasz Zoll, który w Toruniu zaprezentował swoją nową broń czyli Skodę Fabię MKI.

Krzysztof Skorupski (VW Polo) i Kamil Sokołowski (Skoda Fabia) samotnie reprezentowali klasę Super 1600, ale w finale pokazali dobrą jazdę pościgową. Po zwycięstwo sięgnął Krzysztof Skorupski. Najliczniejsza była klasa SuperNational. Tutaj posypały się zderzaki. Pierwszego dnia tryumfował Marcin Perzyna w BMW. Drugiego dnia, próbował powtórzyć wynik i również walczył o zwycięstwo jednak w finale po wyjściu z Joker Lapa zderzył się z Konradem Kacprzakiem w Oplu Astra. W mocnym starciu Opla z BMW bardziej wytrzymała okazała się Astra. BMW niestety zostało już na torze. Konrad Kacprzak dowiózł pierwsze miejsce do mety VII rundy Rallycross Cup.

Podczas tego długiego weekendu kierowcy przypomnieli kibicom i mediom dawne lata kiedy rallycross był stałym elementem sportowej części Torunia. Dzięki pracy wielu osób i wsparciu PZM oraz miasta, ta dyscyplina odradza się tutaj i wszyscy mają nadzieje, że zostanie już na długo.

DSC_9889

Więcej informacji oraz materiały video na stronie cyklu: www.rallycrosscup.pl

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 Rajd Wikinga 2022 [wideo]

Zapraszamy na pierwsze materiały filmowe z tras 7 Rajdu Wikinga 2022. https://www.youtube.com/watch?v=DnpTRdkEwZc

Wypadek Papaj/Gadowski na Rajdzie Wikinga

Oko kamery uchwyciło od początku co stało się na odcinku Dobrocin 1 gdzie załoga Papaj/Gadowski wylądowała Hondą Civic...

7. Rajd Wikinga – mix wideo z miejskiego prologu

Oficjalnie, 7. Rajd Wikinga wystartował! Zanim załogi wyjadą na trasę finałowej eliminacji cyklu MSP Rally Trophy, w...

Time Attack Trophy – Nowe rekordy, nowi Mistrzowie – relacja

time attack trophy tor toruń
Time Attack Trophy - trzeci sezon popularnej serii odbywającej się w toruńskim MotoParku, dobiegł końca. Niewykluczone, że...

Rajd Europy Centralnej – kiedy i gdzie? Znamy szczegóły

Rajd Europy Centralnej
Rajd Europy Centralnej to wspólny projekt niemieckiej, czeskiej i austriackiej federacji. Zawody pojawią się w przyszłorocznym kalendarzu...

NAJPOCZYTNIEJSZE