wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWystartował Rok Cup Superfinal. Polacy z pole position

Wystartował Rok Cup Superfinal. Polacy z pole position

Długo wyczekiwany Rok Cup Superfinal wystartował właśnie we włoskim Lonato. Impreza wróciła po rocznej przerwie na tor South Garda Karting. Dwóch polskich kierowców zaliczyło pole position w treningach oficjalnych sześciu kategorii. Polacy są w czołówce stawek swoich klas.

54 polskich zawodników wystartowało w 19. edycji Rok Cup Superfinal (dawniej Internetional Final) we włoskim Lonato. To rekord frekwencji Polaków występujących w tych zawodach jak donosi Polski Karting. Po ubiegłorocznych sukcesach poprzeczka dla polskiej reprezentacji jest zawieszona bardzo wysoko. Ale nasi kierowcy doskonale wywiązują się z oczekiwań. Po pierwszym dniu należą do najszybszych w swoich kategoriach. Kilku z nich wygrało pierwsze wyścigi kwalifikacyjne, a jeszcze większe grono zameldowało się na mecie w pierwszej trójce.

Cieszy przede wszystkim pole position dwóch Polaków w czasówkach swoich kategorii. Po raz pierwszy w historii trening oficjalny wygrał polski „miniak”. Marek Piórkowski z MK Racing Team zrobił to naprawdę w pięknym stylu. Jako jedyny ze 104 kierowców uzyskał czas poniżej 54 sekund i pewnie wygrał czasówkę. Ten wyczyn to piękna klamra czasowa z pierwszym polskim sukcesem w tej kategorii. 15 lat temu na podium w Mini Roku stanął Bartosz Mruk (2. miejsce), który w czasówce był również w ścisłej czołówce.

Drugim polskim kierowcą z pole position w swojej kategorii jest David Liwiński (Leclerc Lennox Racing), który jest jednym z faworytów w biegowym Shifter Roku. Rok temu Liwiński po raz pierwszy pojawił się w finale światowym Roka, zgarnął pole position i zajął drugie miejsce w finale. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie będzie jeszcze lepiej. Póki co Liwiński zakończył pierwszy heat kwalifikacyjny na pierwszej pozycji.

W czołówce treningów oficjalnych znaleźli się również Bruno Gryc (Mini Rok, P4), Iwo Beszterda (P2), Marcel Kasprzycki (P3) – obaj Junior Rok, Michalina Sabaj (P5) i Karol Czepiel (P6) – oboje Senior Rok.

Kwalifikacje udanie rozpoczęli najmłodsi kierowcy Bruno Gryc (P1) i Marek Piórkowski (P2), seniorzy Karol Czepiel (P1), Piotr Protasiewicz (P1) oraz juniorzy Bartosz Grzywacz (dwukrotnie P1), Marcel Kasprzycki (P2), Mikołaj Kania (P3), Iwo Beszterda (P2), Franciszek Czapla (P2), Franciszek Hałatnik (P3).

Polacy są w Lonato drugą co do liczebności nacją. Wśród pięćdziesięciu czterech Polaków trzech reprezentuje obcych promotorów. Maximilian Pilch występuje w reprezentacji Niemiec, a David Wiszczor i Kacper Tomalewski w kadrze Wielkiej Brytanii.

W piątek na słynnej South Gardzie Kating dokończenie kwalifikacji. Wszystkie kategorie będą się ścigać w wyścigach kwalifikacyjnych. W sobotę zakończenie imprezy. Zobaczymy finały B i finały A wszystkich kategorii. Zawody finałowe będą transmitowane na żywo w internecie na stronie organizatora Rok Cup Superfinal vortex-rok.com.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE