niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościYpres Rally Belgium 2021 - zapowiedź

Ypres Rally Belgium 2021 – zapowiedź

Cykl rajdowych mistrzostw świata WRC wchodzi właśnie w decydującą fazę. Przed nami ósma runda tegorocznego turnieju – Renties Ypres Rally Belgium, czyli belgijskie asfalty.

Ypres Rally to w Belgii prawdziwy, rajdowy klasyk. Zorganizowana po raz pierwszy w 1965 roku impreza była przez pewien czas jedną z najciekawszych rund europejskiego turnieju ERC. Jeszcze nigdy wcześniej Belgia nie była jednak gospodarzem rundy mistrzostw świata. Tegoroczny debiut sprawia, że w historii koronnego, rajdowego czempionatu witamy już 35 państwo goszczące światową czołówkę najlepszych zawodników. Faworytem rywalizacji będzie Thierry Neuville, który w końcu będzie mógł walczyć o triumf przed własną publicznością.

fot. wrc.com

Asfalty pełne niespodzianek

Rajd Belgii to przede wszystkim walka na krętych, ciasnych, asfaltowych drogach, wijących się przez wioski i polne krajobrazy. Na zawodników czeka wiele pułapek – rowy, słupy telegraficzne i zmienna przyczepność spowodowana nanoszonym na drogę piachem i kamieniami. Pikanterii dodaje również fakt, że organizatorzy praktycznie nie zastosowali ograniczników cięć, dzięki czemu możemy liczyć na naprawdę wysokie prędkości w zakrętach. Szykuje się nam jedna z najbardziej spektakularnych odsłon tego sezonu. Jeżeli w Belgii spadnie deszcz, będziemy świadkami genialnego widowiska i licznych przetasowań.

Rywalizacja w dniach 13-15 sierpnia obejmować będzie blisko 300 kilometrów oesowych, podzielonych na 20 zróżnicowanych odcinków specjalnych. Wisienką na torcie imprezy będzie niedzielna wizyta na kultowym torze Spa podczas finałowych etapów. Licząc również trasy dojazdowe, zawodnicy będą musieli pokonać prawie 1000 kilometrów. Będzie na pewno niemałe wyzwanie… Jak na razie na listy startowe zgłosiło się aż 108 załóg. Oprócz rajdowej śmietanki, do klasy WRC3 powraca największy rywal Kajetana Kajetanowicza, Yohan Rossel. Niestety, na belgijskich trasach zabraknie Polaka.

Ypres Rally Belgium – harmonogram

fot. Ypres Rally – oficjalny profil Facebook

Trzy dni rajdowych emocji

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące najbliższej imprezy, relacje live oraz wyniki a także komentarze ekspertów i fotorelację z rajdu znajdziecie na oficjalnej stronie WRC.

Jeśli chcecie dodatkowo przygotować się na weekendowe emocje Rajdu Ypres, poniżej znakomity materiał przygotowany przez oficjalny kanał WRC. Znajdziecie tam najlepsze momenty Belgów w rajdowych mistrzostwach świata. Czy Thierry Neuville zwycięży przed własną publicznością? A może to Ogier przypieczętuje swój kolejny tytuł mistrzowski? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, kto według Was zdobędzie w niedzielę komplet punktów?

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Loeb rekordzistą Rajdu Monte-Carlo!

Pierwsza runda jubileuszowego, pięćdziesiątego sezonu WRC już za nami! Zwycięzcą alpejskiego klasyka okazał się dziewięciokrotny triumfator mistrzostw...

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

NAJPOCZYTNIEJSZE