Z inicjatywy zawodników będzie druga relacja LIVE z MP Rallycross

Po udanej próbie podczas 1 rundy Mistrzostw Polski Rallycoss na Autodromie Słomczyn podjęto drugie podejście do kolejnej relacji na żywo, tym razem z toru Poznań. Warto podkreślić, że inicjatywę przejęli sami zawodnicy.

Kierowcy i zespoły przy współpracy z organizatorem wzięły na siebie koszt zorganizowania relacji na żywo z 2 rundy Mistrzostw Polski Rallycross. A Autodrom Słomczyn już zapowiedział, że wesprze kolejne relacje na swoim obiekcie, od tej rundy angażuje się również Tor Poznań. Zebrała się odpowiednia liczba kierowców, głównie z wyższy klas, aby pokryć koszt relacji oraz koszt pracy operatorów na najbliższych zawodach. Realizacją ponownie zajmie się Wena Sport Live, we współpracy z MotoWizją, która robiła relację z pierwszej rundy.

Harmonogram relacji live z 2 rundy MPRC Poznań

Po zapoznaniu się ze specyfiką zawodów Rallycross oraz po uwagach kierowców nowa transmisja, którą zobaczymy z 2 rundy MPRC w Poznaniu, będzie już bardziej rozbudowana. Na torze użyte zostanie więcej kamer. Będą wejścia z serwisu oraz rozmowy z zawodnikami. Pojawi się także drugi komentator wspierający, który był zawodnikiem. Transmisja na żywo z wyścigowej części ponownie obejmie pół finały oraz finały. Warto dodać, że całość będzie dostępne bezpłatnie dla każdego poprzez Facebook oraz Youtube.

Oprócz realizacji samej transmisji zawodnicy w zamian za „zrzutkę” otrzymali także czas antenowy na materiały promocyjne swojej działalności czy działalności swoich partnerów lub sponsorów.

Ponownie sami kierowcy biorą sprawy w swoje ręce tak jak to było dobrych kilka lat temu, kiedy z inicjatywy zawodników rallycross powrócił na polskie tory. W relację live z MPRC zaangażował się również Autodrom Słomczyn i Tor Poznań, czyli organizatorzy eliminacji krajowych (cykl ma jeszcze rundy wyjazdowe). Sukces całej koncepcji, która zaczyna się materializować, zależy od liczby widzów, którzy obejrzą relację. Poszukiwani są także partnerzy i sponsorzy na dalszy rozwój relacji na żywo. Aby jeszcze podnieść jej poprzeczkę i rozszerzyć czas także o kwalifikacje. Potencjał jest bardzo duży.

Bezpośredni linki do transmisji na YT: