Patryk Gerber, syn znanego pilota, który pilotował, m.in. Roberta Kubicę, należy aktualnie do światowej czołówki simrecerów. W tym sezonie Patryk zdecydował się jednak zamienić wirtualne rajdy na… całkiem realnego rajdowego Citroena C2.

Patryk Gerber na co dzień startuję w barwach zespołu Williams JIM Esports. Zawodnik ten startował głównie w światowych, wirtualnych wyścigach długodystansowych. W 2018 roku został Mistrzem Niemiec z zawodach eWRC 7. Natomiast kilka dni później brał udział w finałach WRC Esports.

Młody zawodnik regularnie też brał udział w różnych zawodach kartingowych. Warto wspomnieć, że jest synem Jakuba Gerbera, znanego pilota rajdowego, który na swoim koncie ma starty z Robertem Kubicą, Leszkiem Kuzajem czy Jakubem Brzezińskim, a w tym sezonie startował u boku Grzegorza Bondera w Peugocie 208 R2.

Z za komputera do rajdówki

W przyszłym sezonie Gerber junior zmierzy się z pełnym sezonem Super KJS cyklu Marten Tarmac Masters za kierownicą Citroena C2 zakupionego od Pawła Smolenia. Simracer będzie startował w markowej klasie C2CUP. Z ciekawością będziemy się przyglądać zmaganiom Patryka w realu.