Zacięty pojedynek na pierwszej pętli TEC2000 Rally Sobótka

Fot. Piotr Puchalski/P.Puchalski Rally FOTO

Pierwszy przejazd odcinków Szczepanów i Wiry rozpoczął drugą rundę Tarmac Masters Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Po zjeździe na pierwszy serwis różnica pomiędzy pierwszą dwójką wynosi 1,8 sekundy.

Jak można było się spodziewać, prym wiodą dwaj zawodnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – startujący z numerem 1 Grzegorz Grzyb oraz posługujący się numerem 2 Jarosław Szeja.

Oba poranne odcinki specjalne padły łupem Szeji, który jest pilotowany przez swojego brata Marcina. Jadący z Łukaszem Zapartem Grzyb dwukrotnie przegrał o 0,9 sekundy, co po dwóch odcinkach składa się na różnicę 1,8 sekundy.

Konkurenci w klasie PRO posługują się samochodami Skoda Fabia Rally2 Evo. Miał z nimi rywalizować również Rafał Kwiatkowski w podobnym samochodzie, lecz wypadek na piątkowych testach zmusił załogę #3 do wycofania się jeszcze przed startem rajdu.

Trzeci w klasyfikacji generalnej jest Hubert Kowalczyk, jadący z Dawidem Potępą w Renault Clio. Załoga #4 prowadzi w klasie Pro 1, mając już ponad 20 sekund przewagi nad Piotrem Grochockim i Maciejem Rajcą w Subaru Imprezie.

Imponujące czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zajmują Mateusz Milczarek z Krzysztofem Pawlakiem w BMW E46. Prowadzą oni w klasie Pro RWD, mając ponad pół minuty przewagi nad Igorem Irlą i Wojciechem Wróblem w BMW E36.

Liderami klasy Pro 2 są Aleksander Antos i Rafał Fiołek w Peugeocie 306, w Pro 3 prowadzą Paweł Hurko i Marcin Roguski, pierwsze miejsce w Pro 2s zajmują Marcin Radecki i Beata Biliniewicz, którzy wyprzedzili na OS2 Marka Zięcia i Dawida Kuczyńskiego. Na czele klasy Rally4 są Marcin Górny i Jarosław Janasz, którzy skorzystali na minucie kary dla Michała Chorbińskiego i Adama Chrzanowskiego za zbyt wczesny wjazd na PKC 2. W C2 Cup prowadzą Dante Cinque i Szymon Szymoniak, a w Histo liderami są Tomasz Bloda i Krzysztof Nowak.

Do rywalizacji w RO przystąpiło 41 załóg, lecz cztery już zakomunikowały swoje wycofanie. Wśród nich byli Piotr Ćwikliński i Damian Trzonkowski, w których Fordzie Fiesta Rally3 uszkodzeniu uległa chłodnica.

Relację na żywo z TEC2000 Rally Sobótka możecie oglądać na żywo na fanpage’u RALLY and RACE.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.