sobota, 31 lipca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Załogi ORLEN Team wystartują w rajdzie di Roma Capitale

Załogi ORLEN Team wystartują w rajdzie di Roma Capitale

Już w najbliższy weekend, 24-26 lipca wystartuje inauguracyjna runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC – Rajd di Roma Capitale. Na starcie zobaczymy dwie załogi ORLEN Team – Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk – Rajdwi Mistrzowie Polski 2019 oraz żeńską załogę Adrien Vogel/Ivett Notheisz.

Mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się na asfaltowych trasach we włoskim regionie Lacjum. Organizatorzy przygotowali 15 odcinków specjalnych o łącznej długości 197,8 km. Rajd rozpocznie się odcinkiem kwalifikacyjnym w piątek, 24 lipca (15 najszybszych załóg ma możliwość wybrania pozycji startowych). Następnie zawodników czeka oficjalna ceremonia startu oraz parada ulicami Rzymu, rozpoczynająca się pod Zamkiem Świętego Anioła. Prawdziwe ściganie zacznie się w sobotę i w niedzielę.

Miko Marczyk, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka, pokona włoskie odcinki specjalne najnowszej generacji ŠKODĄ FABIA Rally2 evo. Adrien Vogel, którą z prawego fotela wspierać będzie Ivett Notheisz, zasiądzie za kierownicą Forda Fiesta Rally4.

Jesteśmy już we Włoszech, gdzie rozpoczynamy sezon FIA ERC 2020. We wtorek wypróbowaliśmy kilka ustawień. Odcinek testowy był podobny do trasy rajdu był ciasny i wyboisty, a na asfalcie znajdował się szutr. Mimo trudności testy były przyjemne, znaleźliśmy podczas nich dobre, obiecujące konfiguracje. W naszej kategorii jest wiele samochodów, więc spodziewamy się ciężkiego weekendu. Nie mogę się doczekać startu, chcielibyśmy osiągnąć dobry wynik. To będzie nasz pierwszy udział w tym rajdzie, więc jesteśmy bardzo podekscytowani – powiedziała przed rajdem Adrien Vogel.

Długa przerwa w zawodach sprawiła, że lista zgłoszeń do rajdu jest naprawdę imponująca. Znajduje się na niej 87 załóg, z których 56 zawalczy o punkty w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Duet Marczyk/Gospodarczyk wystartuje z numerem 12 i będzie rywalizować w klasyfikacji juniorskiej, przeznaczonej dla kierowców poniżej 28 roku życia. Zmierzy się tam z 11 innymi załogami. Adrien Vogel będzie rywalizować w grupie ERC3, gdzie będzie ścigać się z 19 załogami. Dla reprezentantów ORLEN Team będzie to debiut w tej imprezie.

Debiutancki sezon w Mistrzostwach Europy to wielkie wyzwanie, ale i spełnienie marzeń. Rozpoczynamy od 1 rundy – Rajdu di Roma Capitale. Trasy rajdu przypominają te z ubiegłych lat, na których miałem okazję być kibicem. W rajdzie wystartują samochody WRC, ponad 40 aut Rally2 i 12-tu juniorów. Taka stawka gwarantuje wspaniałe emocje dla kibiców, a dla mnie to skok na głęboką wodę już w pierwszym starcie. Cieszę się, że tutaj jesteśmy i krok po kroku rozpoczniemy poznawanie i konkurowanie w Mistrzostwach Europy Juniorów skomentował Mikołaj Marczyk.

Rajdowy mistrz Polski do startu we Włoszech intensywnie przygotowywał się ze swoim pilotem, Szymonem Gospodarczykiem. Załoga ORLEN Team skupiała się nie na tylko na godzinach spędzonych w nowym samochodzie, lecz także na wyciąganiu wniosków z minionych startów.

Nasz wyjazd do Rzymu poprzedziły dwudniowe testy w Polsce i długie godziny analiz nagrań z poprzednich lat. To będzie nasz debiut, więc staraliśmy się przygotować do tego wyzwania najlepiej, jak to było możliwe. Bardzo się cieszymy, że możemy wejść na wyższy poziom rywalizacji dzięki wsparciu naszych partnerów dodał Szymon Gospodarczyk.

Rajd Rally di Roma Capitale rozpocznie się w piątek, 24 lipca o godzinie 17.15 pod Castel Sant’Angelo w Rzymie. Jego meta została zlokalizowana w miejscowości Fiuggi, gdzie kierowcy zameldują się w niedzielne popołudnie, o godzinie 18.

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ostatnie poprawki w Poznaniu przed MPRC

Dzisiaj w piątek odbyły się ostatnie treningi przed zawodami na nowym torze Rallycross Poznań. Mimo, że obiekt...

Debiut elektrycznej Fabii RE-X1 Kreisel

Fabia RE-X1 Kreisel stała się oficjalnie pierwszym, w pełni elektrycznym samochodem rajdowym, który ukończył imprezę o randze...

Super Sprint + STOMIL – 25.07.2021 – video + wyniki

Super Sprint
 + STOMIL o Puchar Burmistrza Miasta Pilzna stał pod znakiem zapytania ze względu na małą ilość chętnych,...

Tor Rallycross Poznań, pierwsze wrażenia widza

Na ten dzień czekaliśmy bardzo długo. Premiera nowego toru rallycross w Poznaniu złapała opóźnienie przez epidemię o...

Vlog Miko Marczyk – testy przed Rajd Di Roma Capitale 2021

Vlog Miko Marczyk
„Przy około 185 km/h, na piątym biegu , auto zmieniło nam trochę dźwięk...” - to słowa Miko...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...