Zapowiedź 2. Super Sprintu Festiwalowego

Przez wiele lat Rajd Festiwalowy był rozgrywany w tym samym terminie co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w opolskim Amfiteatrze. W tym roku do tej pięknej tradycji nawiąże 2. Super Sprint Festiwalowy, który odbędzie się 2 czerwca 2024 roku i będzie drugą rundą cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny w sezonie 2024. W tej imprezie może wystartować każdy, kto ma samochód dopuszczony do ruchu drogowego i prawo jazdy kategorii B.

Przez ponad pół wieku Rajd Festiwalowy był najważniejszą imprezą rajdową na Opolszczyźnie i tam rozbłysły gwiazdy takich kierowców jak np. Paweł Dytko, Marian Bublewicz, Marek Gieruszczak, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Gogulski, Andrzej Białowąs, Andrzej Nowak, Mirosław Krachulec, Gracjan Grela, Łukasz Pieniążek, Tomasz Gucwa, Oktawian Ostrowicz, Marcin Kowal, czy też Witold Szydziak. Pierwsza edycja kontunuatora tradycji Rajdu Festiwalowego, czyli Super Sprint Festiwalowy, wywołała wiele wspomnień z poprzednich edycji, lecz równie ważnym elementem była sportowa rywalizacja, a tam najlepsi byli Paweł Balawender i Maciej Uss w Suzuki Swift GTi Mk2.

Baza tegorocznej edycji imprezy znajdować się będzie na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu przy ul. Technologicznej 2. Tam usytuowane będzie biuro imprezy, a tam także odbędą się m.in. badanie kontrolne oraz ceremonia rozdania nagród. Sportowa część zostanie rozegrana na dobrze znanym z ostatnich edycji Rajdu Festiwalowego węźle łączącym Rondo im. gen. Tadeusza Rozwadowskiego, Obwodnicę Piastowską i ul. Wrocławską w Opolu. Próba sprawnościowa o nawierzchni asfaltowej mająca długość 1,85 km będzie przejeżdżana czterokrotnie, a pierwsza załoga wyruszy na trasę o godzinie 12:00.

Zapisy ruszają w nocy z 19 na 20 maja o północy, a zakończą się w nocy z 31 maja na 1 czerwca b.r. również o północy. Do obsadzenia czeka 50 miejsc na liście zgłoszeń.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ukończone 18 lat i prawo jazdy kategorii B posiadających samochód z aktualnym ubezpieczeniem OC i przeglądem technicznym, a także innymi dokumentami dopuszczającymi pojazd do ruchu drogowego. Gorąco zapraszamy również wszystkich miłośników motoryzacji i nie tylko chcących na żywo śledzić najważniejszą imprezę samochodową w Opolu!

Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu imprezy na Facebooku.