środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZawody Red Bull Car Park Drift Katowice 2022 - szczegóły

Zawody Red Bull Car Park Drift Katowice 2022 – szczegóły

Motorsportowe zawody Red Bull Car Park Drift mają już kilkanaście lat, ale jeszcze nigdy nie gościły w Polsce. Wkrótce to się zmieni! W weekend 13-14 sierpnia 2022 na wielkim parkingu w Katowickiej Strefie Kultury, zbudowany zostanie specjalny tor przeszkód, a zadaniem kierowców będzie pokonanie go bezbłędnie i w jak najlepszym stylu.

Spośród ok. 50 uczestników, tylko 20 będzie mogło zakwalifikować się do finału. Ten zaś zostanie wzbogacony o dodatkowe atrakcje dla kibiców: m.in. pokaz stuntu motocyklowego oraz Pojedynek Gwiazd Speed Games.

Dla publiczności będzie wstęp wolny.

Podczas Red Bull Car Park Drift na tym samym torze zobaczyć będzie można profesjonalistów m.in. Kubę Przygońskiego (Mistrza Polski w driftingu) czy Piotra Więcka (zwycięzcę Drift Masters European Championship), ale także amatorów, dla których start w zawodach tej rangi może być pierwszą taką okazją. Jak podkreśla Arkadiusz Dudko: „profesjonalni kierowcy wcale nie muszą być tutaj faworytami”. Dudko będzie jednym z sędziów Red Bull Car Park Drift, a to oni decydować będą o wyniku rywalizacji, przydzielając punkty. Razem z Abdo Feghali (jednym z założycieli serii, a także zdobywcą rekordu Guinnessa w najdłuższym drifcie) oraz Krzysztofem Terejem oceniać będą przede wszystkim umiejętność panowania nad autem w drifcie oraz sposób, w jaki zawodnik pokonuje przeszkody. Wszystkie muszą zostać zaliczone w odpowiedniej kolejności oraz we właściwym kierunku. „Paradoksalnie to właśnie zapamiętanie trasy może być największym wyzwaniem. Kluczowa będzie też strategia, bo są przeszkody, za które zdobywa się więcej punktów i są takie, za które zdobywa się mniej.” – dopowiada Dudko.

W sobotnich kwalifikacjach wystartuje ok 50 uczestników, 20 z nich zobaczymy w niedzielnym finale. Walka o awans do światowego finału, to nie wszystko, co czeka na kibiców w Katowicach. Jedną z atrakcji dodatkowych będzie Pojedynek Gwiazd Speed Games. Speed Games to jedyny w swoim rodzaju projekt stworzony przez Kubę Przygońskiego w roku 2021, którego celem jest promocja motorsportu i jego popularyzacja wśród coraz szerszej publiczności. Podczas każdej edycji zaproszeni goście mają okazję doskonalić swoje umiejętności za kółkiem pod okiem Kuby i profesjonalnych instruktorów. Wśród szkoleń nie mogło oczywiście zabraknąć jazdy bokiem i to właśnie swoje driftingowe umiejętności sprawdzą gwiazdy Speed Games podczas Red Bull Car Park Drift w Katowicach (niedziela, w trakcie finału). Uczestnikami Pojedynku Gwiazd będą: Poczciwy Krzychu, Fusialka, Michała Gała, Hubert Gromadzki, Buczo HI_5 i Dawid Frank. W trakcie finału zobaczymy też stunt motocyklowy w wykonaniu Arasa Gibiezy, zawodnika z Litwy.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

7 Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza w Wieliczce – lista startowa, harmonogram, mapy, utrudnienia

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
7 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się 24-26 marca 2023 r. W imprezie wystartują...

44 załogi i 10 odcinków w Wieliczce na Memoriale Kuliga i Bublewicza

10 Odcinków Specjalnych o łącznej długości prawie 35 kilometrów, ponad 105 kilometrów długości całego rajdu i 44...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here