niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaRajdyZbigniew Gabryś nie wystartuje w RSMP. Znamy powód decyzji

Zbigniew Gabryś nie wystartuje w RSMP. Znamy powód decyzji

Zbigniew Gabryś nie pojawi się w tym sezonie na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca poinformował o decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zbigniew Gabryś występował w ubiegłym sezonie z Danielem Dymurskim na prawym fotelu. Duet startował w Skodzie Fabii Rally2 evo i zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. Ekipa nie pojawi się za tydzień na rozpoczęciu sezonu rajdowego w Świdnicy.

Zobacz: Kalendarz RSMP na sezon 2023!

Na próżno będzie szukać kierowcy również w kolejnych rundach w tym sezonie. Na profilu Facebookowym pojawiło się oficjalne wyjaśnienie tej decyzji.

– Kilka ostatnich dni obfituje w wiele pozytywnych rajdowych wiadomości o inauguracyjnej rundzie Mistrzostw Polski. My też chcielibyśmy podzielić się z Wami informacją o starcie w 51. Rajdzie Świdnickim, ale sytuacja zmusiła nas do diametralnej zmiany tegorocznych planów. Mocno pracowaliśmy nad tegorocznymi startami, a przygotowania szły pełną parą, jednak barw zespołu Gabryś Rally Team i naszej załogi zabraknie na odcinkach specjalnych RSMP 2023.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Wszystko to w związku z wypadkiem, jakiemu uległ Zbigniew Gabryś. Złamanie nogi okazało się tak poważne, że przez kilka najbliższych miesięcy starty w rajdach nie będą możliwe. Zespół podjął bardzo trudną decyzję, ale jedyną w tych okolicznościach. – poinformował zespół. Kilka słów na temat decyzji dołożył również sam Zbigniew Gabryś.

Zbigniew Gabryś tłumaczy decyzję

-W zeszłym sezonie, razem z Danielem wychodziliśmy z kilku momentów bez szwanku, ale niestety pech dogonił mnie poza rajdówką. Złamanie nogi było tak niefortunne, że w jednej chwili rajdy musiały zejść na odległy plan. Apetyt do jazdy był ogromny i to nie uległo zmianie, ale okoliczności zmusiły mnie by wrzucić na „luz”. Wyzwanie na najbliższe miesiące to rehabilitacja, a nie walka na odcinkach specjalnych. Na tym teraz skupiamy wszystkie wysiłki, ale wiem, że damy radę. Żałuje tym mocniej, że mieliśmy już sprecyzowane plany, ale co poradzić – czasami po prostu tak bywa.

Pozostaje mi trzymać kciuki za naszych rywali i mocno kibicować Danielowi, w jego nowym wyzwaniu, ponieważ zapowiada się świetnie. Skodę również będziecie mieć okazję zobaczyć na odcinkach, ale już nie w barwach Hydrostal i HZG – trafiła w dobre ręce. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje za cały doping z sezonu 2022 i liczę na to, że teraz też będziecie trzymać kciuki. Obiecuje, że przekażemy Wam pozytywne informacje, gdy tylko się pojawią! Życzę wszystkim rajdowego sezonu pełnego rywalizacji na najwyższym poziomie!! Do zobaczenia. – podsumował kierowca.

Przeczytaj koniecznie: Zbigniew Gabryś po raz czwarty na szutrach Rajdu Polski

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here