środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZdjęcie roku Marten Tarmac Masters 2021

Zdjęcie roku Marten Tarmac Masters 2021

Choć oficjalnie sezon Marten Tarmac Masters 2021 jest już historią, to przed nami jeszcze kilka wydarzeń związanych z dolnośląską serią. Jednym z nich jest Photo Of The Year 2021 – konkurs na najlepsze zdjęcie wykonane na oesach Tarmaca.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Październikowy Rally Radków był piątą i zarazem ostatnią odsłoną tegorocznego cyklu Marten Tarmac Masters. I choć zakończyliśmy już sportową rywalizację a samochody będą powoli trafiać do garażu na zasłużony, zimowy odpoczynek, to o końcu emocji związanych z sezonem nie może być jeszcze mowy. 30 października odbędzie się uroczysta gala podsumowująca cały rok, na której wręczone zostaną nagrody za tytuły mistrzowskie. W planach znajduje się też tajemniczy event Legends Show. Dziś organizatorzy serii poinformowali fanów o konkursie, w którym w szranki staną akredytowani fotografowie. Czas na wybranie Photo Of The Year 2021.

fot. Tarmac Masters – oficjalny profil Facebook (zdjęcie pierwsze)

Trzech pretendentów do tytułu

Wiernie cytując wpis, który pojawił się już na oficjalnym profilu Facebook Tarmac Masters, zespół jury złożony z jednych znajlepszych fotografów (takich jak Marcin Rybak, Dominik Kalamus, Leszek Kuśmirek) wytypował trzy najciekawsze fotografie tego sezonu. Szansę wyboru najlepszego zdjęcia Tarmac Masters 2021 otrzymali… fani, którzy mogą głosować poprzez udostępnianie postów konkursowych oraz odpowiednie reakcje. Zwycięży zdjęcie, które zdobędzie najwięcej punktów według udostępnionego przez organizatorów klucza:

(10 x [liczba udostępnień + liczba reakcji]) + zasięg posta = finalna punktacja

Zdjęcia wykorzystane w tym artykule są równocześnie fotografiami konkursowymi. Celowo nie opisujemy jednak autorów, aby osobiste relacje nie decydowały o decyzji w głosowaniu. Konkurs już oficjalnie wystartował. Swój głos można oddać najpóźniej do 30 października.

fot. Tarmac Masters – oficjalny profil Facebook (zdjęcie drugie)

Rajdowi triumfatorzy

Rywalizacja na odcinkach specjalnych jest już zakończona. W królewskiej klasie PRO, do której dopuszczone są załogi w autach klasy Rally2 triumfował duet Lubiak/Dachowski. Zwycięzca pokonał zaledwie o jeden punkt załogę Grzyb/Poradzisz. Mistrzostwo należy tu traktować wyłącznie w formie… nieoficjalnej, organizator nie tytułuje załóg tej grupy. W klasie PRO1 dyspozycję z RSMP udowodnił zawodnik TVN Turbo, Łukasz Byśkiniewicz, pilotowany przez Zbigniewa Cieślara. Do tytułu klasy 3 mistrzostw Polski dokłada też puchar za wygraną w Tarmacu, aż o 31 oczek pokonując Artura Równiatkę w Mitsubishi.

PRO2 bezkonkurencyjni okazali się Radosław OsiakWojciech Kordeusz. PRO3 padło łupem duetu Świder/Korycki. PRO4 wygrywa konstrukcja Fiata Seicento Filipa Nowickiego i Bartłomieja Wyszkowskiego. W Rally4 najszybsi okazali się Szymon Cieślak i Paweł Pochroń. Duet Wolski/Krawiec za kierownicą BMW E30 triumfuje w tabeli HISTO. W tej klasie widzieliśmy też m.in. Escorta WRC, Poloneza czy Opla Mantę. Osobną grupę Citroenów C2 CUP wygrywają Jacek Januchta oraz Marta Matuszczyk.

Tarmac stoi też rywalizacją zawodników bez licencji PZM. W SKJS najszybszym duetem klasy TM1 okazali się Wojciech Szatniewski i Marek Nowiński w kultowym Subaru Legacy. TM2 padło łupem załogi Tomalak/Adamski. O podium tej grupy do ostatnich metrów walczył Tomasz Poznański, zwycięzca polskich eliminacji FIA Rally Star. Finalnie zrównał się punktami z Dante Cinque, ale spadł poza podium ze względu na… wygraną rywala w poprzednich rundach. TM3 wygrywa poczciwa Skoda Felicia Łukasza Bryka i Michała Grobelnego. W grupie TM4 najlepsza była załoga Zabawczuk/Wilk. Tabela grupy TM5 wskazuje wygraną Grzegorza Papierskiego i Izabeli Papierskiej. Triumf udało się wywalczyć dzięki wystartowaniu we wszystkich trzech rundach SKJS sezonu.

fot. Tarmac Masters – oficjalny profil Facebook (zdjęcie trzecie)

Tydzień na głosowanie

Zwycięską fotografię poznamy już 30 października. Nagroda zostanie wręczona podczas oficjalnej gali podsumowującej sezon. Kto jest Waszym faworytem? Pamiętajcie, głos oddajemy udostępniając lub reagując na konkursowe posty na profilu Tarmac Masters.

Nie możemy już doczekać się kolejnego sezonu serii Marten Tarmac Masters. Zapewne niebawem organizatorzy odkryją pierwsze karty co do kalendarza i wybranych rund na 2022 rok. Oby na asfaltowych odcinkach nie brakowało załóg w rajdowych bestiach R5!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE