wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo Włoch oraz podium w pucharze Europy. To KRT...

Zdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo Włoch oraz podium w pucharze Europy. To KRT Exprit Polska

Niewiele jest polskich teamów, które jeszcze przed zakończeniem sezonu rozgrywkowego mogą pochwalić się takimi sukcesami. Szczerze powiedziawszy w tym roku jest to tylko jedna drużyna. Bydgoska KRT Exprit Polska, czyli rodzimy satelita fabrycznych barw marki OTK – Exprit. Mistrzostwo i wicemistrzostwo Włoch oraz drugie miejsce w pucharze Europy Rok Cup to znakomite sukcesy polskiego zespołu i jego kierowców.

Za znakomitymi wynikami Piotra Czaji, Karola Czepiela oraz braci Adama i Mateusza Piszczako stoi legendarny duet Dariusz Mruk – Bartosz Mruk, którzy wspólnie wygrywali i stawali na podium wielokrotnie od 2004 roku, a później do sukcesów doprowadzali swoich podopiecznych. W sumie kierowcy KRT zwyciężali w ostatnich 15 latach 25 razy, co jest naprawdę imponującym osiągnięciem. W 2007, 2008 i 2016 roku wygrywali klasyfikacje aż trzykrotnie, co stawia bydgoski team w gronie najlepszych polskich drużyn w XXI wieku.

W ostatnich latach w barwach KRT Exprit ścigali się na kartingowych torach Jakub Szablewski, Gabriel Łukasiewicz, Damian Mazurek, Karol Czepiel, bracia Adam i Mateusz Piszczako, a w sezonie 2021 również Piotr Czaja, który wykonał znakomitą robotę podczas Campionato Italiano zgarniając tytuł mistrzowski Junior Roka, jako trzeci Polak w historii tego cyklu, po Robercie Kubicy i Aleksandrze Bardasie. O włos to samo mistrzostwo przeszło koło nosa Karolowi Czepielowi, który w seniorskiej kategorii Rok był drugi we Włoszech, a do własnej i teamowej kolekcji dorzucił później drugie miejsce w pucharze Europy Rok Cup na czeskim torze w Cheb.

Sukcesy KRT Exprit i jego kierowców to bez wątpienia połączenie umiejętności i talentu zawodników oraz doświadczenia i wiedzy teamowych inżynierów. Kto jak kto, ale Bartosz Mruk doskonale wie jak się prowadzi gokart, a Dariusz Mruk wie jak go trzeba ustawić, co przełożyło się na pamiętny puchar świata w 2006 roku, kiedy polski duet po raz pierwszy stanął na podium finału światowego Rok Cup International. Również w późniejszych latach bydgoszczanie potrafili notować znakomite wyniki i zdobywali tytuły również na polskich torach.

W tym sezonie w polskich rozgrywkach brylują Mateusz i Adam Piszczako, którzy w juniorskiej kategorii zajmują drugie i czwarte miejsce. Jest spora nadzieja, że na koniec rozgrywek na podium zobaczymy kierowcę w szaro-pomarańczowym kombinezonie… a może nawet dwóch?!

Przed nami ostatnia faza rozgrywek Rok Cup Poland, również włoskie rundy Rok Cup Italia, w których na pewno zobaczymy podopiecznych Dariusza Mruka. A potem finał światowy Rok Cup Superfinal we Włoszech. Trzymamy kciuki i obserwujemy poczynania bydgoskiego zespołu w drugiej części sezonu. Pierwszą KRT zakończył znakomitym sukcesem. Miejmy nadzieję, że na koniec rozgrywek „expritowcy” dopiszą jeszcze kilka sukcesów to tegorocznego CV swojego teamu.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE