Żegnaj kotku – wypadek Hello Kitty w Makau

Makau to jedna z największych stolic światowego ryzyka i nie chodzi tylko o licznie zgromadzone tam kasyna. Tor uliczny, na którym organizowane jest coroczne Grand Prix Makau, nie wybacza żadnych błędów.

Po czterech latach przerwy, do Makau znów zjechała się stawka najlepszych kierowców i zespołów GT3, aby rywalizować o Puchar Świata GT. Poza gwiazdami i wysoko opłacanymi zawodnikami fabrycznymi na polach startowych można też znaleźć lokalnych kierowców, którzy chcą zmierzyć się z najlepszymi.

Jednym z nich był Adderly Fong, którego kariera rozwijała się na tyle dobrze, że wziął udział w treningu Formuły 1 w 2014 roku. To był jednak koniec jego międzynarodowych sukcesów, a obecnie nie ściga się już regularnie.

Choć nie był to jego pierwszy występ w Makau, Fong popełnił poważny błąd i rozbił się podczas sobotniego wyścigu kwalifikacyjnego Pucharu Świata GT na wyjściu z najszybszego zakrętu Mandarin Oriental.

Zawodnik z Hong Kongu zniszczył Audi R8 LMS Evo 2, które nie są już produkowane. Co więcej, auto było przyozdobione w barwy Hello Kitty, co nie uszło uwadze żadnemu obserwatorowi wyścigu.

Sobotni wyścig Pucharu Świata GT w Makau wygrał Raffaele Marciello, który po tym weekendzie odejdzie z Mercedesa-AMG.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.