środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZentner i Marcinkiewicz wygrywają długi dystans

Zentner i Marcinkiewicz wygrywają długi dystans

Adam Zentner i Maciej Marcinkiewicz odnieśli swoje drugie z rzędu zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Endurance. Załoga Radicala SR3 RSX nie miała sobie równych na Torze Poznań i powiększyła swoje prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej.

Zakończyli oni rywalizację z przewagą okrążenia nad Jakubem i Jerzym Frankiem w Audi RS 3 LMS. Wyścig wśród samochodów TCR rozpoczął się bardzo ciekawie, lecz Hondy Civic musiały wykonać więcej pit-stopów i przestały się liczyć w walce o zwycięstwo w dywizji D4 3500.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w klasie D4 2000 odnieśli Bartosz Walkowiak i Przemysław Kaźmierczak w BMW E90. Uplasowali się oni przed Hondą Radosława Wojdyni i Piotra Podoby, a pierwszą piątkę uzupełnili Andrzej Skrzek i Łukasz Rawecki, którzy triumfowali w dywizji D4 2000.

W klasie Super S Cup triumfowali Jakub Kojder i Tomasz Pawlaczyk, a w D4 1400 Tomasz Biernat, Sara Kałuzińska i Mateusz Tabaka.

Wyścig miał tylko jedną neutralizację, po awarii BMW Tomasza Tomczaka i Artura Gawryluka. Po odholowaniu do boksów mechanicy byli jednak w stanie przywrócić sprawność samochodu i załoga dojechała do mety. Dodatkowym aspektem rywalizacji był deszcz, który intensywnie zaczął padać w połowie dystansu. Ustał on jednak na tyle szybko, by nie wpłynąć w większym stopniu na losy wyścigu.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE