wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZentner i Marcinkiewicz wygrywają wyścig długodystansowy

Zentner i Marcinkiewicz wygrywają wyścig długodystansowy

Adam Zentner i Maciej Marcinkiewicz odnieśli zwycięstwo w sobotnim dwugodzinnym wyścigu Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań.

Czerwcowy długi dystans był bardzo nietypowy, bo odbył się bez udziału samochodów GT – te startowały we wcześniejszym biegu, zaliczanym do Mistrzostw Europy Centralnej FIA CEZ.

Prowadzenie po starcie z pole position objął Jakub Litwin w Radicalu SR10. Najnowszy prototyp był klasą samą dla siebie i wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie ku wygranej dla niego oraz Jacka Zielonki. Litwin zakończył jednak swój udział w wyścigu po 14 okrążeniach z powodu awarii półosi.

Prowadzenie objął w związku z tym Zentner, który w połowie wyścigu oddał kierownicę mniejszego Radicala SR3 RSX w ręce Marcinkiewicza, mając przewagę dwóch okrążeń. Marcinkiewicz dokończył robotę, przyjeżdżając na metę 4 okrążenia przed kolejną załogą.

Przewaga mogłaby być jeszcze większa, gdyby na 20 minut do mety na tor nie wyjechał samochód bezpieczeństwa, który następnie zastąpiła czerwona flaga, kończąc wyścig na 14 minut przed upływem czasu.

Drugie miejsce zajęli Jakub i Jerzy Franek w Audi RS3 LMS, którzy wygrali w klasie D4 3500. Tomasz Tomczak i Artur Gawryluk uzupełnili podium klasyfikacji generalnej, wygrywając w D4 2000 przed Bartoszem Walkowiakiem i Przemysławem Kaźmierczakiem oraz Anną Bigos i Marceliną Czepiel.

W D4 1400 triumfowali Tomasz Biernat, Mateusz Tabaka i Sara Kałuzińska, a Michał Walczak-Makowiecki i Damian Lempart stanęli na najwyższym stopniu podium w klasie Super S Cup.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

31 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE