Zespół Avalon Extreme Racing
po 1. rundzie MPRC

Avalon Extreme Racing na torze Słomczyn – 1 runda MPRC

1. runda Mistrzostw Polski Rallycross zakończyła się sukcesem dla zespołu Avalon Extreme Racing. Przez cały weekend „Manej” notował jedne z najlepszych czasów, a podczas niedzielnej rywalizacji Maciej Manejkowski zajął 1. miejsce w  klasie SuperCars Light oraz 4. lokatę w finale klasy SuperCars.

4. Bieg Kwalifikacyjny Maneja zakończył się drugim miejsce z czasem 3:18.197. Równocześnie dla Macieja oznaczało to ukończenie kwalifikacji z największą ilością punktów w klasie SuperCars Light.

Jeszcze lepszy okazał się występ w półfinale A. Maciej Manejkowski ukończył bieg na 1. lokacie z czasem 5:51.171 oraz ponad 10-sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem. Maney pozostawił za sobą również zawodników z klasy SuperCars. – 1. runda Mistrzostw Polski Rallycross i 1. miejsce – cel został osiągnięty. Tak naprawdę to było piękne podsumowanie wspólnej przygody jaką z Radziem rozpoczęliśmy jesienią 2020 r. Auto które wspólnie zbudowaliśmy jest naprawdę szybkie, w 100% niezawodne i łatwe w prowadzeniu. Udało mi się tym autem wywalczyć pierwsze miejsce w klasie oraz wygrać deszczowy półfinał wyższej klasy SuperCars – to było naprawdę miłe.

Maciej Manejkowski najlepszy

W kolejnym biegu Maciej Manejkowski wpadł na metę z przewagą ośmiu sekund nad drugim rywalem, uzyskując czas 5:29.838. Tym samym zawodnik Avalon Extreme Racing wygrał w swojej klasie SuperCars Light. W finale natomiast Maney wykręcił czas 5:21.007. Co istotne, Manejkowski był jedynym zawodnikiem z SuperCars Light, który zmierzył się rywalami z królewskiej klasy. – W finale wyższej klasy SuperCars zająłem wysokie 4. miejsce z symboliczną stratą 1 sekundy do trzeciego zawodnika. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajmuję 1. miejsce w swojej klasie oraz ex aequo 3. miejsce klasie SuperCars – nie brakuje mi powodów do zadowolenia. Myślę, że przy deszczowej pogodzie mogę walczyć o najwyższe lokaty w SuperCars, na suchej nawierzchni ciężko nadrobić brakujące 300 KM mocy i będę musiał uznawać wyższość SuperCarów.

Doskonałe rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Avalon Extreme Racing

Cały weekend na torze Słomczyn okazał się dla zespołu Avalon Extreme Racing wręcz idealnym. Inauguracja Mistrzostw Polski Rallycross 2021 układała się pomyślnie już od piątku. Maney przeszedł przez Badanie Kontrolne bez większych problemów, a relacja z budowy samochodu w trakcie przerwy międzysezonowej spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony sędziów.

W sobotę, w kwalifikacyjnych biegach Maciej Manejkowski zajmował 2. i 1. miejsca, pozostawiając swoich rywali daleko w tyle. 1. runda MPRC okazała się zatem wymarzonym rozpoczęciem sezonu 2021 i świetną motywacją do startu w dalszych rundach. – Plany na przyszłość to trenować, trenować i jeszcze raz trenować – na ten moment najwięcej do zarzucenia mam sobie samemu jako kierowcy, a auto oceniam jako bezbłędnie skuteczne – przyznał Maney.

Następnym przystankiem dla zespołu Avalon Extreme Racing jest czeski Autodrome Sosnova. 2. runda MPRC zostaną rozegrane w dniach 25-27 czerwca.