Zielonka na pole position do długiego dystansu

Fot. Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Jacek Zielonka uzyskał najlepszy czas kwalifikacji pierwszej rundy Mistrzostw Polski Endurance. Podczas sobotniego dwugodzinnego wyścigu będzie walczyć o zwycięstwo wraz z Maciejem Marcinkiewiczem.

Prowadzony przez nich Radical SR3 XX to nieznacznie odświeżona wersja prototypu, którym Zielonka startował w poprzednich sezonach Mistrzostw Polski. Nie miał więc problemu z okiełznaniem maszyny, chociaż musiał przyzwyczaić się do kierownicy po prawej stronie.

Zielonka uzyskał najlepszy czas 1:31,979, pokonując o mniej niż sekundę najlepsze samochody GT. Obok Radicala w pierwszym rzędzie na polach startowych ustawią się Janusz Szymański i Karol Kręt w Porsche 911 GT3 Cup, którzy o zaledwie 0,019 sekundy pokonali Jakuba Dwernickiego i Tomasza Magdziarza w podobnym samochodzie.

Wśród aut z silnikami do 3,5 litra najszybciej pojechali Artur Paziewski i Radosław Wojdyna w Hondzie Civic TCR. Pole position wśród aut dwulitrowych wywalczyli Przemysław Silski i Piotr Imbierowicz, w RN2 najszybsi byli Wojciech Wysocki i Adam Augustyniak, a w klasie Super S Cup z pierwszego pola wystartują Konrad Miler i Tomasz Pawlaczyk.

Dwugodzinny wyścig długodystansowy MPE wystartuje w sobotę o godzinie 13:25.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.