Zimowe szaleństwo na Autodromie Słomczyn

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Z powodu świeżej i obfitej dostawy białego puchu Autodrom Słomczyn ogłosił spontaniczne treningi samochodowe dla każdego posiadacza 4 kółek. Można w bezpiecznych warunkach i bez strachu przed policją wyszaleć się na zaśnieżonej trasie.

Wobec ostatniej nagonki na kierowców którzy chcą poślizgać się na pustych placach takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Brakuje miejsc oraz okazji do bezpiecznego i bezstresowego ślizgania się po śniegu.

Ślizganie po białej nawierzchni to jedna z ulubionych zabaw wielu kierowców. Nie raz nawet sami policjanci nie odmówią sobie pokręcenia się „na ręcznym”. Kontrolowany poślizg kwalifikowany jest jednak jako wykroczenie. Oficjalnie jest to zabronione, a ostatnio takie osoby są na celowniku funkcjonariuszy. Podciąga się to pod tworzenie niebezpiecznych sytuacji. Policja tłumaczy, że „broni kierowców przed nimi samymi”.

Dlatego dni otwarte na torach to obecnie jedyna okazja gdzie można bez obaw pobawić się za kółkiem, potrenować jazdę po śniegu lub po prostu wyszaleć. W cenie jednego pełnego baku paliwa można jeździć do upadłego. Od 9:00 do 15:00 bez limitu okrążeń. Wystarczy kask i sprawne auto.

Autodrom Słomczyn zaprasza w poniedziałek (12 grudnia) i wtorek (13 grudnia).