poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZimowy z niespodziankami

Zimowy z niespodziankami

9. Rajd Zimowy, otwierający rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Torunia modeli RC w sezonie 2014, przywita zawodników kilkoma nowościami. Niespodzianką nie będzie za to kolor nawierzchni – zamiast białego puchu będzie znowu czarny żużel.

Tradycyjnie nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC rozpocznie Rajd Zimowy. Niemal tradycyjnie też nie będzie on rozgrywany na śnieżnobiałej nawierzchni, o którą niestety z roku na rok jest coraz trudniej. Kierowcy elektrycznych rajdówek rywalizować będą więc na szutrowym torze toruńskiej Motoareny. Zadaszony stadion przy ulicy Pera Jonssona skutecznie bowiem zabezpieczył trasę przed opadami śniegu i stworzeniem klimatu rodem z zakończonego właśnie Rajdu Szwecji.

9. edycja Rajdu Zimowego, zaplanowana na niedzielę 16. lutego, składać się będzie z 7 odcinków specjalnych pokonywanych w 3 etapach. Nowością w tym sezonie będzie formuła rozgrywania zawodów. Po raz pierwszy organizatorzy będą testowali nowy system wydłużenia „oesów” oraz system pomiarowy, spotykany w „dużych” rajdach. Dwie pierwsze pętle kierowcy pokonają jednak wg starych zasad, choć z niewielką zmianą. Nowością będzie własnoręczny serwis modelu podczas przejazdu. Gdy auto zaplącze się w taśmach lub zawiesi na gumowych bandach, zawodnik będzie musiał samodzielnie postawić rajdówkę z powrotem na trasie – nie może tutaj liczyć na pomoc kolegów. Zmianie ulega również miejsce do sterowania autem – zamiast podestu, zawodnik będzie mógł sterować autem przemieszczając się po odcinku. Prawie jak na czeskich rajdach…

Najwięcej zmian czekać będzie jednak kierowców na ostatniej pętli, łączącej w sobie wszystkie trzy oesy. Zawodnicy pojawią się na starcie do najdłuższego odcinka wg wyznaczonego czasu wpisanego w Karcie Drogowej. Na „oes” będą wjeżdżali w jedno-minutowych odstępach, liczonych przez rajdowy system pomiarowy. Z uwagi na długość próby, modelarze będą musieli podążać za swoją rajdówką wzdłuż odcinka, również dbając o jej serwis w razie kłopotów. Podczas przejazdu zawodnikom towarzyszyć będą sędziowie, zliczający kary za potrącenie przeszkody czy ominięcie trasy oraz poprawiający „oes” przed kolejnym rajdówkami. Jeśli czas pozwoli, organizatorzy planują rozegranie ostatniej próby dwukrotnie.

Na liście tegorocznych nowości pojawił się również system zapisów na zawody. Organizatorzy wykorzystali świąteczną i noworoczną przerwę na stworzenie własnej strony internetowej. Pod adresem www.rc.tkm.torun.pl znajdziemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące toruńskich zawodów – od regulaminów i zapowiedzi, po wyniki, listę zawodników, zdjęcia oraz system zapisów na rajdowe i rallycrossowe zawody. Kto więc planuje starty za kierownicą elektrycznych maszyn w skali 1:10 powinien ten adres dodać do Ulubionych.

Już w najbliższą niedzielę, 16.02.2014, zobaczymy na toruńskiej Motoarenie najlepszych polskich kierowców elektrycznych rajdówek. Na szutrowych oesach o pierwsze punkty w Toruńskiej Lidze Rajdowej 2014 walczyć będą aktualni mistrzowie, z Igorem Staszem (Chełm), Tomkiem Bullerem (Toruń) i Markiem Słupczewskim (Toruń) na czele. Na liście zgłoszeń widnieje już ponad 20. nazwisk z różnych zakątków Polski: z Warszawy, Suchacza czy Poznania. Po raz pierwszy w rajdach RC wystartują też reprezentanci Kowalewa Pomorskiego, którzy już dwukrotnie zorganizowali w swojej miejscowości pokazy modeli RC i połknęli rajdowego bakcyla w małej skali. Teraz przyjdzie im zmierzyć się z bardziej doświadczonymi kolegami, którzy na Motoarenie „zmielili” już niejedną zębatkę czy urwali niejeden wahacz.

Niedzielne zawody (16.02.2014r) rozpoczną się o godzinie 10:00. Wręczenie nagród i dyplomów zaplanowano na 16-tą. Wstęp dla kibiców wolny.

Więcej informacji oraz formularz zapisu na zawody znajdziecie na stronie www.rc.tkm.torun.pl

inf. pras. Michał Jasiński
Fot.: Michał Jasiński

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here