niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościZłodzieje ukradli samochody z salonu. Potrzebowali mniej niż w 60 sekund

Złodzieje ukradli samochody z salonu. Potrzebowali mniej niż w 60 sekund

Złodzieje ukradli z salonu sześć egzemplarzy samochodów (Dodge Challenger SRT Hellcat). Na całą akcję nie potrzebowali nawet 60 sekund. Zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Złodzieje samochodów dali popis umiejętności w jednym z salonów w miejscowości Somerset (w stanie Kentucky). Ich łupem padło sześć egzemplarzy Challengerów SRT Hellcat. Samochody zniknęły w bardzo szybkim czasie, a złodzieje byli dobrze przygotowani do akcji.

W salonie samochodowym stały zaparkowane cztery egzemplarze amerykańskiego muscle cara. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, jak złodzieje wsiadają do trzech aut, a następnie odjeżdżają. Pozostałe dwa skradziono z parkingu przed budynkiem, a tymczasem każdy z Hellcatów kosztował około 95 tys. dolarów.

Zobacz: Złodzieje wrócili drugi raz, powitał ich właściciel. Kijem i gazem na niedźwiedzie! [wideo]

Tempo całej akcji wygląda niczym z najlepszych filmów sensacyjnych. Złodzieje zdążyli nawet założyć tymczasowe tablice rejestracyjne, żeby nie wzbudzać podejrzeń na drodze.

Można się długo zastanawiać, jakim cudem udało się ukraść tyle samochodów, w tak krótkim czasie. Zadanie ułatwił właściciel salonu, który zostawił kluczyki w stacyjkach samochodów oraz w łatwo dostępnych miejscach. Oprócz tego, złodzieje musieli dostać „cynk” na temat zabezpieczeń działających w obiekcie.

Policjanci namierzyli skradzione samochody dopiero po godzinie. Poruszały się w kolumnie jedną z dróg stanowych w Kentucky. Uwagę policjantów zwróciła zbyt duża prędkość czterech samochodów – około 290 km/h. Funkcjonariusze podjęli pościg za złodziejami i poprosili o pomoc policję z pobliskiego hrabstwa. Kolczatki na drodze uniemożliwiły jazdę jednemu z samochodów, ale złodziej ratował się ucieczką pieszo. Kilka minut później został ujęty.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Amerykańskie media poinformowały, że udało się odzyskać pięć z sześciu skradzionych samochodów. Ostatni skradziony egzemplarz znajduje się najprawdopodobniej na terenie stanu Alabama.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here