sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiZmarł Sir Frank Williams

Zmarł Sir Frank Williams

Zespół Williams Racing F1 poinformował dziś za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o śmierci założyciela oraz wieloletniego szefa brytyjskiej stajni, Sir Franka Williamsa. Legenda królowej motorsportu odeszła mając 79 lat.

Obecny w świecie Formuły 1 przez przeszło pół wieku. Założyciel i ojciec sukcesu stajni, którą sygnował własnym nazwiskiem. Jako dyrektor Williams Racing F1 świętował 7 tytułów mistrzowskich wśród kierowców i aż 9 triumfów wśród konstruktorów. Nieprzerwanie do 2012 roku członek zarządu spółki. A to wszystko mimo niepełnosprawności i konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim po poważnym wypadku samochodowym z 1986 roku.

Formuła 1 oraz zgromadzeni wokół niej kibice opłakują dziś śmierć Sir Franka Williamsa. Legendy, prawdziwej ikony tego sportu. Brytyjczyk odszedł w niedzielę rano, mając 79 lat…

 Zespół pogrążony w żałobie

Informacja o śmierci Sir Williamsa została podana do publicznej wiadomości dziś po południu. Według nieoficjalnych informacji, ojciec stajni z Grove odszedł w spokoju, otoczony przez najbliższych. Swoje oświadczenie wydał aktualny szef zespołu, Jost Capito:

Williams Racing jest głęboko zasmucony z powodu odejścia naszego założyciela, Sir Franka Williamsa. Był on legendą i ikoną tego sportu. Jego śmierć kończy pewną erę naszego zespołu oraz całej Formuły 1. Był jedynym w swoim rodzaju, prawdziwym pionierem. Pomimo wielkich przeciwności w swoim życiu zdołał doprowadzić nas do 16 tytułów mistrzowskich, czyniąc zespół jednym z najbardziej utytułowanych w historii.

Jego wartości, takie jak uczciwość, praca zespołowa, wielka niezależność i determinacja, pozostaną etosem naszego zespołu. Są one również spuścizną, tak jak jego nazwisko, z którym dumnie się ścigamy. Nasze myśli są obecnie z rodziną, w trudnym dla nich czasie”.

Oficjalny komunikat stajni Williams Racing dostępny jest na stronie internetowej zespołu.

fot. formula1.com

Pożegnanie legendy

Brytyjski zespół poprosił kibiców, aby fani chcący upamiętnić postać Sir Franka Williamsa zaangażowali się w finansowe wsparcie Stowarzyszenia dla osób z kontuzjami kręgosłupa. Drugą formą wdzięczności jest możliwość złożenia kwiatów pod siedzibą zespołu. Termin ceremonii pogrzebowych Franka Williamsa zostanie ogłoszony w przeciągu najbliższych dni.

Williams dołącza do grona wielkich person motorsportu, które odeszły od nas w tym roku. Spuścizna którą pozostawia sprawi, że już na zawsze stanie się jednym z filarów Formuły 1.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE