środa, 25 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRO | SKJSZmiana na "prawym" u Artura Równiatki

Zmiana na „prawym” u Artura Równiatki

Zespół Równiatka Motorsport już w ten weekend (7-8 maja) wraca do rywalizacji na rajdowych odcinkach cyklu Tarmac Masters! Przed nami druga eliminacja, czyli 2. Rally Nysa. Organizatorzy przygotowali niespełna 60 kilometrów oesowych, w 95% wytyczonych po asfalcie – pojawi się także szutrowy łącznik. W pierwszej rundzie, 6. Tech Mol Rally 2022, załoga Równiatka Motorsport wywalczyła piąte miejsce w klasyfikacji PRO1.

Kierowcy i piloci będą mieli doskonałą okazję do zaprezentowania się publiczności już w sobotę, bowiem o 17:03 wystartuje odcinek specjalny FSD, który zainauguruje drugą rundę Tarmac Masters. W niedzielę załogi RO zmierzą się z sześcioma oesami. Dwukrotnie pokonają one OS Tryton oraz OS Waga, a ostatnia pętla będzie się składała z OS Jezioro i OS Kopa, więc Artur Równiatka i Paweł Ferdek będą mieli okazję do jazdy po pięciu unikalnych trasach!

 

Przerwa od rajdów co prawda nie była długa, ale stęskniliśmy się za jazdą. Niestety inne obowiązki sprawiły, że nie testowaliśmy przez tym rajdem. Z drugiej strony 2 tygodnie temu zrobiliśmy 150 kilometrów oesowych, więc liczę na to, że będziemy w swego rodzaju transie.

Te odcinki to dla mnie całkowita nowość. Wygląda na to, że czeka nas dużo walki z samochodem, bo będą to szybkie partie po nawierzchni z dziurami, a Lancer ze swoim zawieszeniem nie przepada za tego typu warunkami. Trzeba będzie zacisnąć zęby i o tym nie myśleć” – mówił Artur Równiatka.

Zaangażowani kibice zwrócili już na to uwagę po opublikowaniu listy zgłoszeń. W 2. Rally Nysa na prawym fotelu Mitsubishi Lancera Evo X nie zasiądzie Wojciech Habuda. W roli pilota Artura Równiatki zastąpi go Paweł Ferdek! Artur postanowił wyjaśnić, skąd taka zmiana w załodze.

fot. Mateusz Banaś

 

„Jest to jednorazowa zmiana, o której wiedzieliśmy wcześniej. Wojtek ma w tym czasie na głowie prywatne sprawy i nie mógł pojawić się na rajdzie, więc zdecydowałem się na skorzystanie z pomocy Pawła. Jest on bardzo doświadczony i w tym momencie mogę się od niego sporo nauczyć. Z pewnością kilka razy mnie popędzi!” – nakreślił sytuację Artur.

Prognoza pogody na nadchodzący weekend sprawia, że nie można wykluczyć niedzielnych opadów deszczu. Trasy 2. Rally Nysa będą nowością dla wszystkich kierowców. Dodanie do tego mokrego, nieco zniszczonego asfaltu oraz kostki brukowej może wprowadzić prawdziwe zamieszanie w klasyfikacji! Artur Równiatka w ostatnim czasie miał okazję do zebrania doświadczenia w jeździe po mokrej nawierzchni, biorąc udział w 50. Rajdzie Świdnickim KRAUSE.

 

Przede wszystkim celem na ten rajd jest podium. Chcę odrobić punkty stracone w pierwszej rundzie Tarmac Masters. Prognoza pogody zmienia się z godziny na godzinę, a prawda jest taka, że w ostatnim czasie miałem trochę okazji do jazdy po mokrym, więc na pewno jakoś się już wjeździłem. Oczywiście dalej brakuje na tym polu doświadczenia i prędkości, ale nie ma się czego bać.

Dodatkowym czynnikiem może być na przykład jazda na deszczówkach po przeschniętej nawierzchni. W takim przypadku wiadomo, że opona deszczowa zaczyna pływać i na dłuższym oesie może to być problem, ale trzeba będzie sobie z tym poradzić, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce” – analizował kierowca Równiatka Motorsport.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Prawy fotel Laskowskiego czeka na kibiców

Jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce samochodem rajdowym, chętnie angażujesz się w akcje charytatywne i wybierasz się na...

Maciej Manejkowski w nowej roli na torze i plany na przyszłość

Maciej Maney Manejkowski w tym roku odłożył kask na półkę i jak cały zespół Avalon zaangażował się...

Wystartował puchar Work Stuff Super S Cup

To już V edycja pucharu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Mistrza Polski Super S Cup w...

KJS Rally Mazowsze 2022 – trwają zapisy

Trwają zapisy na Rally Mazowsze 2022, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Jest to jedna z nielicznych imprez tego...

Kanjo night Łódź

Kanjo Nights - Kanjo Night Łódź 2022
Kanjo nights to nie są zwykłe spoty. To nie spędowiska ogłaszane w Internecie, podczas których liczy się...

NAJPOCZYTNIEJSZE