niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaWyścigiZmiany w regulaminie 24h Le Mans. Czy Robert Kubica zyska przewagę?

Zmiany w regulaminie 24h Le Mans. Czy Robert Kubica zyska przewagę?

Zmiany w tegorocznym wyścigu 24h Le Mans. W tym sezonie podczas wyścigów długodystansowych WEC nie stosuje się koców grzewczych. Tymczasem organizatorzy legendarnego wyścigu postanowili odejść od tego zakazu. Robert Kubica może skorzystać na tej zmianie.

Zmiany w 24h Le Mans zaskoczyły wszystkich uczestników tegorocznego wyścigu. Robert Kubica do tej pory przygotowywał się do startu w imprezie z myślą o zakazie stosowania koców grzewczych. Zmianę wprowadzono na początku sezonu w długodystansowych mistrzostwach świata WEC.

Zobacz: Robert Kubica odwołuje przyjazd na Poznań Motor Show

Wielu kierowców rywalizujących w serii wyścigowej krytykowało zakaz. Jednym z argumentów jest wyjazd na tor na zimnych oponach. Taka sytuacja może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń wywołanych utratą przyczepności. Jako przykład takiej sytuacji przywołano wyścig 6h Spa-Francorchamps. Ferrari jadące na prostej po prostu wypadło z toru. Przyczyną były właśnie niedogrzane opony.

Organizatorzy wyścigu 24h Le Mans postanowili ograniczyć ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Dlatego po konsultacjach z FIA pozwolili wprowadzić możliwość stosowania koców grzewczych. Do dyskusji włączyli się również producenci ogumienia dla WEC – Michelin i Goodyear.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

W komunikacie poinformowali, że zwolnienie z zakazu dotyczy wyłącznie 24h Le Mans. Kierowcy o różnych poziomach doświadczenia będą mogli bezpiecznie rywalizować, a tymczasem producenci opon, zespoły i kierowcy mają więcej czasu na zrozumienie i przystosowanie się do jazdy na oponach, które nie będą dogrzewane do odpowiedniej temperatury.

Przeczytaj koniecznie: Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

W przypadku wyścigu na Circuit de la Sarthe taka zmiana ma szczególne znaczenie. Część wyścigu jest rozgrywana w nocy, gdy temperatury mocno spadają. Brak możliwości dogrzania ogumienia spowodowałby wiele trudności dla kierowców. Wyścig 24h Le Mans startuje w tym roku w dniach 10-11 czerwca.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here