czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZnamy nowego mistrza Mazda MX-5 Cup Poland

Znamy nowego mistrza Mazda MX-5 Cup Poland

Losy rywalizacji o tytuł mistrzowski w sezonie 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook zostały rozstrzygnięte na jeden wyścig przed końcem. Drugim mistrzem w historii pucharu został Nikodem Wierzbicki, który wygrał piątkowy wyścig na Torze Poznań.

Wierzbicki wystartował z pole position i utrzymał prowadzenie po starcie. Na drugie miejsce wyszedł początkowo Jacek Cichopek, wyprzedzając Konrada Czaczyka. Trzy pozycje na pierwszym okrążeniu zyskał Jakub Glasse, awansując na czwartą lokatę, przed Bartosza Palusko i Oskara Klimka.

Zwycięzca kwalifikacji szybko odjechał od reszty stawki, natomiast walka o drugie miejsce zaczęła się zaostrzać. Ostatecznie Czaczyk wyprzedził Cichopka na trzecim okrążeniu i nie pozwolił się już ponownie objechać. Na cztery okrążenia do mety Cichopek stracił miejsce na podium na rzecz Glasse.

W takiej kolejności kierowcy dojechali już do mety – Wierzbicki odniósł przekonujące zwycięstwo z przewagą 6,554 sekundy nad Czaczykiem, a Glasse o trzy sekundy pokonał Cichopka. Piąty na mecie był Klimek, finiszując przed Przemysławem Turkiem, Maciejem Kuchno i Krzysztofem Boguszem.

Największym przegranym piątkowego wyścigu był Bartosz Palusko, który nie dojechał do mety i spadł z drugiej na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Przedwcześnie swój udział w rywalizacji zakończył również Tomasz Lach.

Ostatni wyścig sezonu 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland zaplanowano w sobotę.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE