Znamy pierwszych liderów Kartingowych Mistrzostw Polski 2023

Kartingowe Mistrzostwa Polski

W Bydgoszczy zakończyła inauguracyjna runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Niemal setkę zawodników obserwowaliśmy w rywalizacji siedmiu kategorii. Cztery z nich to Mistrzostwa Młodzików.

Trzy kategorie wystartowały w rywalizacji tegorocznych Kartingowych Mistrzostw Polski. Zaledwie 42 kierowców ścigało się w Junior OK, 125 Rotax Senior Max oraz Senior Rok GP. Najliczniejszą grupę stanowili juniorzy, którzy rywalizowali w gronie 20 zawodników.
W dwóch seniorskich kategoriach wystartowało po 11 kierowców.

Liderami po inauguracyjnej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski zostali Gustaw Wiśniewski (JR Racing) w kategorii seniorskiej 125 Rotax Senior Max, Jan Przyrowski (AMO) w Senior Rok GP oraz Marcel Kasprzycki (Jastrzębski Racing), który został liderem juniorskiej kategorii OK oraz zajął trzecią pozycję wśród seniorów Rok GP.

Czołowe pozycje w poszczególnych kategoriach zajmowali również Maksymilian Rafalik i Adam Sydor (obaj KRZ Motorsport), którzy uplasowali się tuż za Marcelem Kasprzyckim w Junior OK.
W seniorskich klasach ścisłą czołówkę stanowili Jakub Rajski (AMO, Senior Rok GP) oraz Karol Kamiński (46Team) i Tomasz Ibsen (KRZ) w Senior Max.

Cztery pozostałe kategorie, które wystartowały w Bydgoszczy rywalizowały w ramach Mistrzostw Młodzików. To Mini Rok, Baby Rok, Mini Max i Micro Max. Wśród najmłodszych poznaliśmy również pierwszych liderów cyklu mistrzowskiego. W tych kategoriach wystartowało 56 zawodników.

W Baby Roku bydgoską rywalizację wygrał Borys Piotrowski (Bambini), a kolejne pozycje zajęli Aleksander Pelikański (Parolin) i Jan Gardzielik (ST-Racing). W tej kategorii obserwowaliśmy walkę 12 kierowców.
Z kolei w najmłodszej kategorii Rotax – Micro Max pozycję lidera przejął Aleksander Raczkowski (JR Racing), który wyprzedził na finiszu inauguracyjnej rundy Ksawerego Dudkowskiego (MG Racing) i Oliwiera Wróbla (Blue Racing). W Micro Max ścigała się jedynie dziewiątka kierowców.

W kategoriach Mini liderami zostali Słowak Martin Soltys (KRK Racing) i Błażej Kostrzewa (TGR). W Mini Max pierwsze trzy pozycje zajęli kierowcy KRK, bo obok słowackiego zawodnika na podium rundy stanęli również Aleksander Rogowski i Filip Kijanowski, również podopieczni Adriana Różyckiego. W kategorii Mini Rok obok Błażeja Kostrzewy na podium rundy zobaczyliśmy Norberta Plaszewskiego (Parolin) i Tomasza Cichorackiego (Bambini).

Kolejna runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Młodzików odbędzie się w Słomczynie w drugiej połowie lipca.