Zwycięstwo Chorbińskiego w Ecumaster Rally Bolków

Fot. Roman Podfigorny

Michał Chorbiński i Adam Chrzanowski wygrali trzecią rundę sezonu 2024 Tarmac Masters – 1. Ecumaster Rally Bolków. Załoga Peugeota 208 Rally4 zdominowała odcinki specjalne na Dolnym Śląsku, pokonując resztę stawki o 40 sekund.

Startujący z numerem 13 liderzy klasyfikacji sezonu w klasie Rally4 byli najszybsi na wszystkich sześciu odcinkach specjalnych – trzech przejazdach 7-kilometrowej próby Bolków i 10-kilometrowego oesu Kondratów, pokonując swoich rywali o co najmniej dwie sekundy. Do wygranej w rajdzie Chorbiński i Chrzanowski dopisali zatem punkty za pierwsze miejsce podczas Turbojulita Power Stage i kontynuują doskonały sezon, w którym nie oddali jak dotąd ani jednego punktu.

Dotrzymać tempa liderom próbowali ich najbliżsi rywale w klasie Rally4, czyli jadący również Peugeotem 208 Marcin Górny i Jarosław Janasz. Ukończyli oni połowę odcinków specjalnych na drugiej pozycji, lecz to nie wystarczyło, aby dwa samochody tej samej kategorii zakończyły rajd na szczycie tabeli łącznych wyników. Podczas pozostałych trzech prób drugie miejsce zajmowali liderzy klasy Pro 1 – Piotr Grochocki i Maciek Rajca w Subaru Imprezie, którzy na dystansie całej imprezy pokonali załogę Peugeota o 2,3 sekundy.

Podium w klasie Rally4 uzupełnili Paweł Murzyn i Damian Stanek, którzy w łącznej tabeli zajęli 13. pozycję. Walka o drugie miejsce w Pro 1 była bardziej zacięta – Piotr Ćwikliński i Damian Trzonowski pokonali w niej Krzysztofa Laskę i Mateusza Sompolskiego o 8,8 sekundy. Pro 1 było najliczniejszą klasą, gdzie rywalizację ukończyło dziesięć załóg. Szóste miejsce zajęła w niej nasza załoga Rally and Race Teamu Krzysztof Czechak i Bartosz Michalski, którzy na ostatnim odcinku specjalnym wyprzedzili Adama Molińskiego i Mirosława Hebdę.

Fot. Mateusz Banaś

Swój wynik z Tec2000 Rally Sobótka powtórzyli Mateusz Milczarek i Krzysztof Pawlak, zajmując piąte miejsce wśród wszystkich załóg. Liderzy klasyfikacji generalnej Pro RWD odnieśli tym samym drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując zaliczającego swój pierwszy start w tym sezonie Marcina Radeckiego i Beatę Biliniewicz w Mazdzie MX-5.

W klasie Pro 2 triumfowali Radosław Osiek i Wojciech Kordeusz w Peugeocie 208, pokonując Igora Bartołda i Michała Słupskiego w BMW E30q o 9,2 sekundy. W Pro 3 wygrali Mateusz Kokoszka i Łukasz Szwed w Citroënie C2, w Pro 2s Marek Zięć i Szymon Dawidów w Alfie Romeo, a w C2 Cup Michał Pocielej i Michał Antoniak pokonali Krystiana Kuklisa i Mateusza Walkosza o 13,1 sekundy. Triumf w klasie Histo odnieśli Tomasz Bloda i Krzysztof Nowak w Oplu Astrze. W odbywającej się na krótszym dystansie rajdzie w formule SKJS wygrali Adam Tomalak i Marcin Mitroniuk w Hondzie Civic klasy TM2.

Cykl Tarmac Masters Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska czeka teraz długa przerwa. Kolejna runda w Jedlinie Zdroju odbędzie się dopiero 8 września. Nie przegap żadnej informacji, obserwując serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.