środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościZwycięstwo i podia 15-latka na start mistrzostw Łotwy

Zwycięstwo i podia 15-latka na start mistrzostw Łotwy

Rajd Lipawy, który otworzył tegoroczną batalię o mistrzowskie tytuły na Łotwie w rajdach samochodowych oraz rallysprintach, pokazał, że Hubert Laskowski jest świetnie przygotowany do sezonu i odniósł kolejne triumfy.

O ile dla zawodników mistrzostw Europy łotewska rywalizacja odbywała się w formie jednej rundy, tak załogi walczące w krajowym czempionacie zaliczyły w jeden weekend dwie rundy cyklu. Oznacza to, że w jednym starcie można było zgromadzić naprawdę dużo punktów.

Ze świetnej strony kolejny raz pokazał się Hubert Laskowski. 15-latek pierwszą rundę zakończył na trzecim miejscu w klasie LRC4 (klasa przeznaczona dla samochodów Rally4 i R2) oraz wśród juniorów. W drugiej rundzie było jeszcze lepiej i Hubert dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium.

– Kolejny udany start za nami. Walka na Rajdzie Lipawy zgodnie z przewidywaniami była niezwykle ciężka, ale podjęliśmy rękawice i na mecie możemy świętować kolejne sukcesy. Cieszę się, że przejechałem kolejne niezwykle cenne kilometry, które w przyszłości na pewno pozwolą mi na walkę o końcowy triumf na oesach. Wystarczy wspomnieć, że walczyliśmy m.in. z byłym mistrzem Europy juniorów, którego chciałbym w przyszłości pokonać w sportowej walce – mówił Hubert.

Dodatkowo na Rajdzie Lipawy zorganizowano pierwszą rundę mistrzostw Łotwy w rallysprintach. O wynikach decydowały czasy na trzech odcinkach specjalnych. Na nich Hubert wraz z Michałem Kuśnierzem okazali się bezkonkurencyjni i drugą załogę pokonali o blisko półtorej minuty!

– Zwycięstwo w takim stylu smakuje świetnie. Oczywiście moim głównym celem była walka w rajdowych mistrzostwach Łotwy. Jednak nie traktuję rallysprintów po macoszemu i puchar za zwycięstwo z pewnością nie wyląduje na strychu – mówił Hubert.

– Jestem bardzo zadowolony z tego rajdu. Już w zeszłym roku mogliśmy przejechać te odcinki i w tym sezonie było widać wyraźny progres. Hubert świetnie jeździ szybkie partie prowadzące przez szczyty. W kilku miejscach lataliśmy naprawdę daleko. Wszystko było jednak zaplanowane i nie popełniliśmy żadnego błędu. Opis działał świetnie, a auto jest całe na mecie, więc nie mamy powodów do narzekań – dodał Michał Kuśnierz.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE