Zwycięstwo TCR-a w WSMP

Jakub Franek wygrał w klasyfikacji generalnej wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. Kierowca Audi RS 3 LMS pokonał dużo mocniejsze pucharowe Porsche na mokrej nawierzchni.

Z pole position wystartował Grzegorz Grzybowski w Porsche, lecz zameldował się na mecie dopiero trzeci, z jednym okrążeniem straty do Franka. Musiał odbyć co prawda karę drive-through, lecz nie miała ona tak dużego znaczenia, biorąc pod uwagę osiągi samochodów.

Na mokrym Torze Poznań auta TCR były jednak klasą samą dla siebie. Na drugim miejscu finiszował bowiem inny kierowca tej klasy – Artur Paziewski, prowadzący Hondę Civic. Za Grzybowskim, na czwartej pozycji finiszował Piotr Podoba w kolejnej Hondzie. Krzysztof Zagórski nie dojechał do mety, a Bartosz Walkowiak wycofał się jeszcze przed startem.

Samochody do dwóch litrów objętości ścigały się w osobnym wyścigu, który odbywał się już na suchym torze. Wygrała go Marcelina Czepiel z D4 2000 N/A, pokonując Sławomira Szwargota, który wygrał w D4 2000. Mateusz Ciesiółka wygrał w DN-2, Mateusz Tabaka triumfował w D4 1400, a Szymon Piotrowski w DN-1.