niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościŻyciowy wynik Łukasza Goduli i Daniela Nowaka

Życiowy wynik Łukasza Goduli i Daniela Nowaka

Łukasz Godula deklarował, przed startem 50. Rajdu Festiwalowego, że w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, przede wszystkim będzie stawiał na rozważną i taktyczną jazdę. Jak przekonaliśmy się na mecie na opolskim Rynku, taka strategia przyniosła rewelacyjne efekty. W swoim trzecim starcie w Hondzie Civic duet Godula / Nowak finiszowali na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Awans do czołowej dwójki wywalczyli dzięki wygraniu ostatniego odcinka specjalnego, który był także rozgrywany, jako dodatkowo punktowany Power Stage.

Po 45 kilometrach i zawrotnym tempie rywalizacji reprezentanci zespołu Kowax BudTor Autotest bezpośrednich rywali pokonali różnicą 11,1 sekundy, a do zwycięzców tracąc niewiele więcej, bo 11,5 sekundy. W ten sposób, 16 czerwca 2019 roku wywalczyli swój życiowy rezultat.

Tak wysokiego wyniku w klasyfikacji generalnej nie mieli do tej pory okazji świętować. Po raz pierwszy, do dotychczasowych zwycięstw w Pucharze Peugeota i Citorena, mogą teraz dopisać pierwsze miejsce w stawce Klasy RO 2. Dzięki punktom za drugie miejsce i punktom bonusowym za siódmy odcinek specjalny ich dorobek wzrósł do 39 oczek. Po wakacyjnej przerwie wrócą do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, jako wiceliderzy cyklu, tracąc do rywali zaledwie cztery punkty.

Na kolejną rundę sezonu przyjdzie nam bowiem poczekać aż do 6 września, do rozpoczęcia Rajd Mikołowsko-Żorski, rozgrywanego wspólnie z Rajdem Śląska.

Łukasz Godula: Rajd Festiwalowy był naprawdę specyficzny. Długie proste i wiele łuków, które i tal pokonywało się z maksymalnymi prędkościami narzuciły tak wysokie tempo, które trudno porównać z dotychczasowymi moimi rajdami. Jeszcze nigdy dotąd przez tak przeważającą część odcinka nie jechałem na najwyższym biegu i z maksymalnymi obrotami, na limicie prędkości skrzyni biegów.

Mimo, że zapowiadanych tak mocnych upałów nie było to jednak pogoda była bardzo niestabilna i ciężko było przewidzieć warunki, nawet na poszczególne odcinki. To była ogromna próba dla samochodów, ale przede wszystkim dla naszej koncentracji, a nie rzadko też odwagi.

Staraliśmy się trzymać wcześniej założonego planu, jechać szybko, ale bez nadmiernego ryzyka, a że dotarliśmy do mety bez przygód i z najlepszym wynikiem w karierze, to można powiedzieć, że zrealizowaliśmy go w 110%. Świetnie spisujący się samochód, trafione decyzje co do doboru opon, czysta i konsekwentna jazda – to był po prostu nasz dzień.

Dziękuje naszym rodzinom, kibicom i wszystkim partnerom Kowax Welding, BudTor, Autotest, Buchti.pl Promotion oraz ekipie Damiana Kostki Kostka Serwis Motorsport za perfekcyjną pracę, pomoc i cały wysiłek. Dzięki temu możemy w świetnych nastrojach przeczekać sezonową przerwę i z wielkimi nadziejami wrócić we wrześniu na odcinki w Mikołowie.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE