37 Rajd Magnolii rusza w ten weekend!!!

Druga runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej odbędzie się w najbliższy weekend, 20 – 21 maja 2017. Po raz kolejny Fundacja Baja Poland przy współpracy z Automobilklubem Stargardzkim oraz Automobilklubem Koszalińskim, jest organizatorem tego prestiżowego widowiska. Tegoroczna edycja będzie łączyć ze sobą wszystkie elementy dobrego spektaklu. Wały Chrobrego czyli kultowy odcinek specjalny rozpocznie rywalizację na trasie 37 Rajdu Magnolii.

18058141_1228633697253814_3433627674357089317_n fot. Patryk Leszczyński (1)

Organizatorzy przewidzieli dla zawodników 10 odcinków specjalnych zlokalizowanych na Wałach Chrobrego, Stargardzie (Lotnisko Kluczewo) oraz w Motańcu przy siedzibie NETTO.

fot. Patryk Leszczyński (3) fot. Patryk Leszczyński (4)

Mariusz Podkalicki – Dyrektor 37 Rajdu Magnolii

 

To kolejny rok tego spektaklu, który traktuję bardzo osobiście, ponieważ sam startowałem jako zawodnik w tej imprezie. Od lat organizacja tego rajdu przebiega bardzo dynamicznie z różnymi skutkami, ale od zeszłego roku organizacja została przejęta przez fundację Baja Poland. Zawodnicy to dla nas najważniejsi aktorzy tego rajdu. Dla nich wkładamy serce, dla kibiców staramy się zrobić widowisko, które zarazi kolejnych kierowców do bezpiecznego ścigania się. Pod okiem profesjonalistów i organizacji przechodzącej przez struktury wielu organizacji rządowych musimy spełniać najwyższe standardy. Jako współorganizator organizator Pucharu Świata, rajdu Baja Poland wiemy jak to zrobić. Mam nadzieję, że wiele lat doświadczenia, zaangażowania własnego czasu i przede wszystkim serca, które wkładamy w ten sport, odbije się sukcesem i wiemy, że nikt nie jest w stanie nam zaszkodzić. Chcemy promować sport samochodowy w Szczecinie i dawać Wam Zawodnicy i Kibice to czego oczekujecie od takich imprez. Widowiskowość! Do zobaczenia w ten weekend na odcinkach 37 Rajdu Magnolii!”

fot. Patryk Leszczyński (6) fot. Patryk Leszczyński (5)

*trochę historii

 

Szczecin w latach 70 i 80 był miastem mocno zaangażowanym w sporty motorowe. Powstały m. in. tor motocrossowy w centrum miasta na którym odbywały się mistrzostwa świata w motocrossie, tor wyścigowy Magnolii, na którym Automobilklub Szczeciński organizował wyścigi rangi Mistrzostw Polski. Odbywały się także liczne rajdy samochodowe dla zawodników licencjonowanych i amatorów. Rajd Magnolii zawsze był jedną z najbardziej prestiżowych imprez w naszym województwie. Z przyczyn zupełnie niezależnych od organizatorów sport motorowy na wiele lat zniknął z mapy Polski. Wiele lat nasz region czekał na szanse zorganizowania jakiejkolwiek imprezy samochodowej. W 2003 roku nastąpiło przełamanie. Rajd Magnolii został reaktywowany. Rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii tego rajdu kontynuując jego najlepsze tradycje. Z wielką nadzieja wróciliśmy do odbudowy motorsportu w naszym mieście. Dzięki zaangażowaniu wielu pasjonatów motoryzacji realizujemy to dzieło nadal. Rajd od tej pory jest stałą częścią ogólnopolskich cyklów rajdowych: najpierw Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów, a aktualnie Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.

fot. Patryk Leszczyński (7) fot. Przemysław Budziak (1) fot. Przemysław Budziak (2) fot. Przemysław Budziak (3) fot. Przemysław Budziak (4) fot. Przemysław Budziak (5) fot. Przemysław Budziak (6) tablica_37RM

Więcej informacji:

 

www.rajdmagnolii.pl

www.facebook.com/RajdMagnoliiSzczecin

inf.pras.

Dodaj komentarz