Jakub Matulka – siedmiomilowe buty do WRC

Matulka
fot. sklep.rallyandrace.pl

Matulka to bez wątpienia jedno z najgorętszych, najbardziej rozchwytywanych nazwisk na polskiej, rajdowej scenie. Po pełnym sukcesów sezonie 2023 u boku Daniela Dymurskiego, zawodnik z Gliwic wypływa na nieznane, królewskie wody WRC. Co skłoniło go do tego kroku i jakie stawia sobie cele? Jakub odpowiada na nasze pytania na łamach najnowszego… 43. wydania magazynu Rally and Race!

Dotychczasowa kariera Kuby Matulki mogłaby posłużyć za… filmowy scenariusz. Jeszcze przed dwoma laty zawodnik z Gliwic był sportowym „anonimem”. Na starcie sezonu 2023 stanowił już pewną ciekawostkę, aby po zakończeniu ubiegłorocznej kampanii znaleźć się na ustach wszystkich kibiców, dzierżąc w dłoni mistrzowskiego szampana. Patrząc z boku wydaje się, iż podopieczny Totalizatora Sportowego skacze po oesach w siedmiomilowych butach, w iście sprinterskim tempie pokonując kolejne szczeble rozwoju. 23-latek stanął dziś przed nowym, ogromnym wyzwaniem – debiutem w cyklu Junior WRC. Jakuba czeka przygoda, która elektryzuje dosłownie wszystkich biało-czerwonych fanów jazdy na opis.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W 43. numerze magazynu Rally and Race znajdziecie obszerny wywiad z Jakubem, który zrealizowaliśmy tuż przed jego wylotem do Szwecji. Matulka ponownie opowiada o swoich emocjach po sezonie 2023, zabierając nas za kulisy oesowej rywalizacji. 23-latek zdradza też kiedy podjął decyzję o „przejściu” do Junior WRC, i jak wyglądał cały proces decyzyjny. W końcu, urzędujący mistrz Polski klasy 3. odsłoni swoje cele na debiutancką kampanię w WRC, zahaczając o… rodzime oesy. Gdzie prowadzą rajdowe, siedmiomilowe buty Matulki? Tego dowiecie się biorąc do ręki własny egzemplarz 43. wydania magazynu Rally and Race!

fot. Maciej Niechwiadowicz

Matulka w 43. numerze Rally and Race!

Magazyn Rally and Race to… jedyne, klasyczne czasopismo o motorsporcie wydawane w Polsce. Dokładamy więc wszelkich starań, aby w Wasze ręce trafiła przyjemna w lekturze, profesjonalnie wydana gazeta, przesiąknięta emocjami z rodzimych i zagranicznych aren. Na przeszło 150 stronach znajdziecie relacje, felietony i reportaże ze świata rajdów, driftu, wyścigów, cross country, rallycrossu, kartingu, czy simracingu. Nie zapominamy również o imprezach amatorskich, na których wykuwane są młode talenty. Wszystko to zamykamy w spójną formę – wydaną na grubym, przyjemnie pachnącym papierze. Bez grama kokieterii, w 43. wydanie włożyliśmy mnóstwo serca i emocji, dopieszczając każdy możliwy szczegół. Rally and Race to magazyn od pasjonatów, dla pasjonatów. Dla ludzi z adrenaliną we krwi!

Pamiętajcie, iż kupując magazyn w naszym oficjalnym sklepie nie zapłacicie za przesyłkę. 43. wydanie odnajdziecie również w sieci Empik – tutaj możecie znaleźć najbliższy salon.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!