GR Yaris Rally2 w Rajdowych Mistrzostwach Czech

GR
fot. ERACE WRT - oficjalny profil Facebook

Francuska stajnia ERACE potwierdziła, iż jeden z egzemplarzy Toyoty GR Yaris Rally2 zawita za naszą zachodnią granicą. Za kierownicą konstrukcji Gazoo Racing zasiądzie Jakub Jirovec.

Najnowsza, rajdowa konstrukcja z kraju kwitnącej wiśni zyskuje na popularności. Wiemy, że główny oponent Skody Fabii RS Rally2 pojawi się wkrótce w jej… ojczyźnie. Drużyna ERACE potwierdza, iż obsługiwany przez nich egzemplarz GR Yarisa Rally2 zadebiutuje na trasach Rajdowych Mistrzostw Czech 2024. Za sterami zasiądzie… 25-letni Jakub Jirovec.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Jakub Jirovec (syn Jiriego Jirovca) rozpoczął swoją profesjonalną karierę w sezonie 2020, debiutując na odcinkach Invelt Rally Pacejov w pucharowym Oplu Adamie. Pod koniec roku 2021 Jirovec pilotowany przez Jakuba Kunsta przesiadł się do Alpine A110, by po zaledwie kilkunastu miesiącach sięgnąć po mistrzowski tytuł w klasie konstrukcji RGT. Czech wygrał cztery rundy (Valasskę, Hustopece, Pacejov i 3-Stadte-Rallye). W ubiegłym roku kierowca wspierany przez Invelt, czeskiego dealera marki BMW, spróbował swoich sił w maszynerii R5. Jakub zakończył kampanię na 10 miejscu w „generalce”, zdobył również srebro RGT.

Jak na razie nie poznaliśmy dokładnych planów Jirovca na kampanię 2024. 25-latek chce pojawić się na linii startu niemieckiego Oster-Rallye Tiefenbach (Skoda Fabia R5), zaś za stery GR Yarisa zasiądzie w połowie maja, przemierzając oesy 51. Rallye Cesky Krumlov. Nie wykluczone, iż występ w Krumlovie będzie początkiem dłuższej kooperacji z ERACE.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.