Drift Masters – motorsportowy MIG-25M

drift
fot. sklep.rallyandrace.pl

W ostatnich latach seria Drift Masters European Championship stała się swego rodzaju wyznacznikiem, „drogowskazem” dla konkurencji. W najnowszym, 43. wydaniu naszego magazynu sprawdzimy co czeka nas w kolejnych miesiącach, zapowiadając epicką, jubileuszową kampanię driftingowych Mistrzostw Europy!

Dość nietypowo, krótka lekcja historii. Podczas zimnej wojny Moskwa i Waszyngton robiły wszystko, żeby przestraszyć swojego oponenta. W sektorze zbrojeń trwał szalony wyścig szczurów, w którym nie liczyły się koszta. Po prostu, każdy chciał być tym lepszym, choć odrobinę szybszym, groźniejszym. 31 sierpnia 1977 roku USA zamarło. Niejaki Aleksandr Wasiljewicz Fiedotow wzniósł swój eksperymentalny myśliwiec MIG-25M na wysokość… blisko czterdziestu kilometrów. ZSRR wyraźnie wyprzedziło Amerykę, wywołując ogromne poruszenie w Pentagonie… Mało tego, do dziś nikt nie zdołał pobić tego wyniku! Dlaczego wspominamy o tym w zapowiedzi dziesiątego, jubileuszowego sezonu Drift Masters? Cóż, włodarze największej ligi driftingowej na Starym Kontynencie osiągnęli swój pułap 37 650 metrów i nie zamierzają zwalniać. Ba, DMEC wychyla wolant, wyznaczając nowy standard!

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Na kartach najnowszego, 43. wydania magazynu Rally and Race rozłożymy sezon 2024 na czynniki pierwsze. Prześwietlimy opublikowany już harmonogram rund i sprawdzimy gdzie pojawi się stawka rodzimego czempionatu. Pokrótce pomyślimy również nad samą obsadą.

Czego możemy się spodziewać? Nie chcemy zapeszać i pompować sztucznego „balonika”. Coś jednak podpowiada nam, iż wkrótce przyjdzie nam zbierać szczęki z asfaltu… Lidze Drift Masters życzymy wysokich lotów, miłośnicy jazdy bokiem dają Wam zgodę na start!

Drift Masters w 43. numerze Rally and Race!

Magazyn Rally and Race to… jedyne, klasyczne czasopismo o motorsporcie wydawane w Polsce. Dokładamy więc wszelkich starań, aby w Wasze ręce trafiła przyjemna w lekturze, profesjonalnie wydana gazeta, przesiąknięta emocjami z rodzimych i zagranicznych aren. Na przeszło 150 stronach znajdziecie relacje, felietony i reportaże ze świata rajdów, driftu, wyścigów, cross country, rallycrossu, kartingu, czy simracingu. Nie zapominamy również o imprezach amatorskich, na których wykuwane są młode talenty. Wszystko to zamykamy w spójną formę – wydaną na grubym, przyjemnie pachnącym papierze. Bez grama kokieterii, w 43. wydanie włożyliśmy mnóstwo serca i emocji, dopieszczając każdy możliwy szczegół. Rally and Race to magazyn od pasjonatów, dla pasjonatów. Dla ludzi z adrenaliną we krwi!

Pamiętajcie, iż kupując magazyn w naszym oficjalnym sklepie nie zapłacicie za przesyłkę. 43. wydanie odnajdziecie również w sieci Empik – tutaj możecie znaleźć najbliższy salon.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!