Baja Inter Cars online

Inter Cars przeprowadzi internetową transmisję na żywo rajdu Baja Inter Cars, który odbędzie się 21-23 października w Żaganiu. Relacja online będzie dostępna na stronie www.ic-tv.eu oraz na firmowej stronie Facebook. Transmisja zacznie się w piątek o godzinie 15:25 i będzie trwała aż do zakończenia rajdu w niedzielę.

Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Inter_Cars_online (2)

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie Inter Cars i jedno z nielicznych związanych z rajdami terenowymi. Dlatego wszystkich miłośników off-road i generalnie motorsportu, którzy nie będą mogli być w tym czasie w Żaganiu, zapraszamy do oglądania. Wystarczy wejść na stronę www.ic-tv.eu w czasie trwania rajdu i cieszyć się z wyjątkowych, sportowych emocji.

Transmisja dostępna będzie również na www.facebook.com/InterCarsSA.

Harmonogram Baja Inter Cars

Piątek, 21 października

15:25/16:25/16:55, PPRB/RMPST/RPPST – Odcinek Super Specjalny Małomice – Śliwnik

17:45/18:45/19:15, PPRB/RMPST/RPPST – Ceremonia Startu Honorowego Szprotawa – Rynek

Sobota, 22 października

7:45/8:30, RMPST/RPPST – Odcinek Specjalny Żagań 1

10:15/11:25/12:10, PPRB/RMPST/RPPST – Odcinek Specjalny Żagań 2

14:00/15:05, RMPST – Odcinek Specjalny Żagań 3

Niedziela, 23 października

8:00/8:30, RMPST/RPPST – Odcinek Specjalny Świętoszów

10:20/11:00/11:45, PPRB/RMPST/RPPST – Odcinek Specjalny Lotnisko Szprotawa 1

12:20/13:00, PPRB/RMPST – Odcinek Specjalny Lotnisko Szprotawa 2

 Info_Pras_Inter_Cars_Baja_Inter_Cars_online

O Baja Inter Cars

Baja Inter Cars odbędzie się w dniach 21-23 października w okolicach Żagania, Małomic i Szprotawy. Stanowić będzie 7 rundę Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, 6 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 6 rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, 6 rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja, a także 7 i 8 rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych.

W wydarzeniu wezmą udział rajdowcy zasiadający w autach terenowych, na motocyklach, quadach oraz w pojazdach UTV. Spodziewać możemy się rywalizacji na najwyższym poziomie – szczególnie, że będzie to ostatnia runda poszczególnych zmagań, w ramach której rozstrzygną się tytuły mistrzowskie. Zapisy do udziału w tej imprezie zakończyły się 16 października.

Biuro rajdu oraz zamknięty park zlokalizowane będą na terenie pałacu w Wiechlicach. Park serwisowy znajdować się będzie natomiast na lotnisku w Szprotawie. Tam też rozegrany zostanie prolog. Z kolei start honorowy przewidziano na rynku w tej miejscowości. Odbędzie się on o godz. 18.45 w piątek, 21 października.

Również w piątek, w miejscowości Śliwnik w gminie Małomice, zaplanowano odcinek super specjalny. Zostanie on rozegrany jako odcinek specjalny w sekcji 1 etapu 1 i decydować będzie o kolejności startowej do sekcji 2 etapu 1. Wziąć w nim udział muszą wszyscy zawodnicy.

Na czas sobotnich zmagań zawodnicy i kibice przeniosą się na poligon w Żaganiu, lotnisko w Szprotawie oraz do Świętoszowa. Trasa rajdu składa się z odcinków drogowych otwartych dla ruchu oraz odcinków specjalnych rozgrywanych na drogach i terenach zamkniętych dla innych samochodów. Łącznie uczestnicy przejadą ok. 310 km.

Dodaj komentarz