Bartosz Ostałowski rozpocznie sezon podczas DMP na Bemowie

Długo wyczekiwany początek sezonu Driftingowych Mistrzostw Polski odbędzie się już w najbliższy weekend (4-5 lipca). Pierwsza odsłona rywalizacji drifterów będzie miała miejsce na Bemowie, a w stawce znajdą się najlepsi polscy zawodnicy – pośród nich również Bartosz Ostałowski, ubiegłoroczny 2. Wicemistrz Polski.

Po przerwie zimowej, która przedłużyła się ze względu na epidemię koronawirusa, drifterzy wracają do rywalizacji w DMP. Inauguracja sezonu 2020 odbędzie w pierwszy weekend lipca na warszawskim Bemowie. Podczas pierwszej rundy każdy z kierowców będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, co powinno wpłynąć pozytywnie na widowisko, które kibice będą mogli śledzić online poprzez transmisję na żywo.

Wśród zawodników nie zabraknie Bartosza Ostałowskiego, który w ubiegłym sezonie zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej DMP i tym samym wywalczył tytuł 2. Wicemistrza Polski w klasie PRO2. Jak sam przyznaje, w tym roku stawia sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Mam jasno sprecyzowany cel na ten sezon: chcę jak najczęściej stawać na podium w pojedynczych rundach, a w całorocznej klasyfikacji zająć jak najwyższą lokatę. Nie będę ukrywał, że chcę powalczyć o mistrzostwo Polski – mówi Bartosz Ostałowski – Inauguracja sezonu jest zawsze bardzo interesująca, ponieważ pojawiają się nowi zawodnicy, a ci, którzy byli do tej pory, zmieniają samochody, więc nie wiadomo, czego możemy się spodziewać. Z pewnością nie zabraknie emocji! – dodaje.

***

inf.pras.