Deszczowe Monte Carlo

Robert Lukas reprezentujący barwy OLIMP Motorsport ukończył wyścig Porsche Supercup w Monako na ósmej pozycji. Zmagania toczono na mokrym torze i ostatecznie zawodnicy nie przejechali całego dystansu z powodu wypadku w końcówce rywalizacji.

 Porsche Mobil 1 Supercup Monaco 2016     

Robert już po kwalifikacjach podkreślał, że walka na ulicach księstwa Monako nie będzie łatwa, gdyż ciasne łuki legendarnego toru praktycznie nie dają okazji do wyprzedzania. Opady deszczu jeszcze mocniej utrudniły to zadanie i ostatecznie w czołówce niewiele się działo.

Porsche Mobil 1 Supercup Monaco 2016

Kierowca z Bielska-Białej nieźle wystartował dzięki czemu utrzymał swoją pozycję, jednak na kolejnych okrążeniach, pomimo dobrego tempa, nie udało mu się znaleźć sposobu na pokonanie rywali. Zmagania zostały zakończone po 14. okrążeniach z powodu wypadku innego zawodnika, po którym sędziowie zdecydowali się wywiesić czerwoną flagę.

Porsche Mobil 1 Supercup Monaco 2016

Kolejna runda Porsche Supercup odbędzie się na początku lipca na torze Red Bull Ring, natomiast Roberta Lukasa zobaczymy ponownie w akcji już w przyszły weekend, kiedy wystartuje gościnnie w niemieckim Porsche Carrera Cup.

Porsche Mobil 1 Supercup Monaco 2016

Robert Lukas: – Wyścig na mokrym torze rozpoczął się za samochodem bezpieczeństwa. Ostatecznie nie przejechaliśmy całego dystansu z powodu wypadku w końcówce, jednak decyzja o przerwaniu rywalizacji była słuszna, gdyż pod koniec praktycznie nic nie było widać na prostej startowej i auto pływało w każdym zakręcie. Ogólnie jednak trzeba było bardzo uważać, gdyż w Monako rozwijamy spore prędkości, a w takich warunkach przyczepność była niewielka. Największym problemem była czasówka, gdyż tutaj praktycznie nie da się wyprzedzać i dlatego też ukończyłem wyścig na pozycji, z której startowałem. Tempo było jednak dobre i jeśli podczas kolejnych rund kwalifikacje pójdą po naszej myśli to wyniki przyjdą same.

image001

Kalendarz Porsche Supercup 2016

 

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)

29 maja – Monako

3 lipca – Austria (Red Bull Ring)

10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)

24 lipca – Węgry (Hungaroring)

31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)

28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)

4 września – Włochy (Monza)

23 października – USA (Circuit of the Americas)

image006

inf.pras.

Dodaj komentarz