Dwa zwycięstwa Bartłomieja Madziary w Mistrzostwach Polski

W miniony weekend 15-17 czerwca na Torze Poznań odbyły się trzecie w tym roku zawody cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bartłomiej Madziara odniósł dwa zwycięstwa i jest liderem w rywalizacji o dwa tytuły mistrza kraju.

madziara 33

Po odniesieniu zwycięstw we wszystkich czterech wyścigach dywizji narodowej 3, mieszkaniec Szczawna-Zdroju zakwalifikował się na pierwszym miejscu do kolejnego półgodzinnego startu. Po dobrym początku zaczął budować przewagę na czele stawki i wszystko wskazywało na to, że zmierza do mety po swoje kolejne zwycięstwo.

madziara info

Taki rezultat nie był mu jednak dany, bowiem w trakcie wyścigu jeden z uczestników innej klasy uszkodził samochód i pozostawił na torze odłamki swojego auta, które po najechaniu przez Madziarę rozcięły jego oponę.Dojechał on do boksów, gdzie mechanicy zespołu Precision Sport Service dokonali wymiany koła i wysłali kierowcę na tor z okrążeniem straty. Na mecie zameldował się na czwartej pozycji, minimalizując straty w klasyfikacji generalnej.

Do kolejnej rundy Madziara również zakwalifikował się na pole position i tym razem uniknął poważniejszych kłopotów w drodze po swoje piąte tegoroczne zwycięstwo.

madziara1 wsmp 5 i 6 runda

Oprócz wyścigów sprinterskich, w Poznaniu odbyła się także trzecia tegoroczna eliminacja Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego. Jako, że kwalifikacje miały miejsce chwilę po tym, jak rozcięta opona doprowadziła do uszkodzenia systemu ABS w samochodzie Madziary, musiał zadowolić się drugim polem startowym. W wyścigu nie dał jednak najmniejszych szans rywalom i po bezbłędnej jeździe oraz udanym pit-stopie pojawił się na mecie z 35-sekundową przewagą.

„Przywieźliśmy na ten weekend kilka nowych części, zatem musieliśmy na nowo uczyć się samochodu” – powiedział. „Mieliśmy trochę pecha, w piątek najechałem na część innego auta, co było zupełnie poza moją kontrolą i kosztowało nas to trochę punktów. Zespół wykonał jednak świetną robotę i pomimo drobnych późniejszych problemów osiągnęliśmy maksimum tego, co było możliwe”.

madziara3 wsmp 5 i 6 runda wsmp

Kolejna runda WSMP odbędzie się w dniach 6-8 lipca, również na Torze Poznań.

inf.pras.

Dodaj komentarz