Gazoo Racing rozwija sportowego Lexusa GS F

Szef Toyota Gazoo Racing Shigeki Tomayama potwierdził w rozmowie z magazynem Car & Driver, że Gazoo Racing, sportowe ramię japońskiego koncernu, będzie uczestniczyć w rozwoju wyczynowych samochodów z rodziny Lexus F.

lexus_gs_f_red_04_2

Tomayama powiedział dziennikarzom Car & Driver, że Gazoo Racing już w tej chwili prowadzi prace nad rozwojem nowego Lexusa GS F. Nie sprecyzował jednak, czy chodzi o wersję F następnej generacji modelu GS, czy modyfikacje obecnego GS F. Jest to o tyle istotne, że od pewnego czasu w mediach pojawiają się pogłoski o możliwości zastąpienia modelu GS, mającego napęd na tylną oś, popularnym w Ameryce przednionapędowym Lexusem ES. W tym kontekście informacja o dalszym rozwoju Lexusa GS F z pewnością ucieszy fanów tego rasowego, sportowego sedana.

lexus_gs_f_red_10

Lexus GS F to wyczynowa wersja limuzyny Lexus GS, wyposażona w pięciolitrowy silnik V8 o mocy 477 KM i maksymalnym momencie obrotowym 530 Nm, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 4,5 s i prędkość maksymalną 270 km/h. W skład wyposażenia opcjonalnego wchodzi m.in. mechanizm różnicowy z aktywnie sterowanym podziałem momentu obrotowego TVD (Torque Vectoring Differential). Podstawowy model GS jest dostępny w wersji 200t z 245-konnym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym oraz 300h i 450h z napędem hybrydowym o łącznej mocy odpowiednio 223 i 345 KM.

lexus_gs_f_red_15 lexus_gs_f_red_16_3

inf.pras.

Dodaj komentarz