Jędrzej Szcześniak – sezon VW Golf Cup zakończony

Miniony weekend w Poznaniu okazał się bardzo emocjonujący za sprawą 25 kierowców, którzy rywalizowali w finałowych rundach pucharu Volkswagen Golf Cup 2015. Wśród kierowców jacy pojawili się na 4083 metrowym torze znalazł się debiutujący w wyścigach samochodowych serii VW Jędrzej Szcześniak wraz ze swoim zespołem Daftracing.

J_drzej Szcze[niak PoznaD VW Golf

Podczas dwóch dni rywalizacji, kierowcy pojawili się pięciokrotnie na torze, w piątek podczas dwóch wolnych treningów oraz kwalifikacji i w dwóch sobotnich wyścigach, które okazały się kluczowe w tym roku.

Poranny wyścig, który wystartował o 9:45 zakończył się dla Jędrka 21 miejscem w klasyfikacji generalnej. Wyścig popołudniowy, to dużo lepszy wynik i 12 pozycja. Podczas ostatniego starcia, Szcześniak przez połowę wyścigu znajdował się nawet na 9 pozycji tuż za Adamem Rzepeckim, ostatecznie spadając na 12 miejsce.

J_drzej Szcz_sniak - finaB sezonu VW Golf Cup

Jędrzej Szcześniak:

Weekend w Poznaniu przywitał wszystkich wspaniałą pogodą jak na październik. Zakończenie sezonu zapowiadało wiele emocji ze względu na bardzo skomasowany program zawodów. W piątek byliśmy trzykrotnie na torze, a w sobotę rozegraliśmy dwa wyścigi z kilkugodzinną przerwą między jednym a drugim. Kwalifikacje zakończyliśmy pomyślnie, do obydwu wyścigów startowałem z 12 pola. W pierwszym wyścigu, po incydencie z jednym z kierowców zostałem obdarowany karą czasową wysokości +25 sekund, co przesunęło mnie z połowy stawki na 21 pozycję. O porannym wyścigu szybko zapomniałem i już drugi pojechałem bez większych przygód, szybkim tempem wyścigowym. Dobry start z 12 pozycji pozwolił wbić się do pierwszej dziesiątki, niestety przez perypetie w połowie wyścigu ostatecznie zakończyłem na 12 lokacie. Myślę, że cały sezon zakończył się pomyślnie. Wraz z Jakubem Litwinem odwaliliśmy kawał dobrej roboty szkoleniowej, a zebrane doświadczenie na pewno zaowocuje w nadchodzącym sezonie. Chciałem bardzo podziękować całemu zespołowi Daftracing, dyrektorowi zespołu Damianowi Litwinowi, któremu bardzo dziękuję za organizację wszystkich wyjazdów. Michałowi Ratajczykowi mojemu zespołowemu koledze za wsparcie i obecność na wyjazdach. Za wszystkie treningi w tym sezonie dziękuję ekipie 7motorsport, która świetnie przygotowała mojego treningowego Golfa. No i oczywiście wspomnianemu już wcześniej inżynierowi Jakubowi Litwinowi. Sezon zakończony, ale nie przerywamy przygody i na pewno kibice będą mogli zobaczyć mnie na torach w Polsce i Europie w sezonie 2016. To również nie koniec na ten rok. Przede mną mała zmiana. Do końca roku będę pilotem rajdowym Michała Ratajczyka w trzech okręgowych imprezach oraz oczywiście na Barbórce. To droga do zdobycia licencji R. Jeszcze raz dziękuję całemu zespołowi, za iście mistrzowskie zakończenie sezonu po ostatnim wyścigu. Chłopaki zrobili takie show, że zwycięzca wyścigu mógł tylko pozazdrościć. Dziękuje Daftcode za współpracę, rodzinie i przyjaciołom za wsparcie i wiarę do końca sezonu. Dziękuję również za opiekę wizerunkiem w mediach – TEAM PROMOTION Marketing i PR Sportowy oraz Jolancie Żuk. Dzięki dla wszystkich kibiców za wsparcie!

 

Dodaj komentarz