Już tylko dni dzielą nas od 3 Rajdu Grodzkiego

Już tylko niecały tydzień dzieli nas od 3 Rajdu Grodzkiego. Tegoroczna edycja obędzie się w potrójnym wydaniu. Wystartują w niej 65 zawodników, zarówno zawodnicy walczący o punkty w MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Rajdowych jak, i rajdowcy rywalizujący wDISLA Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz w Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS. Łączna długość trasy to 156,36 km. Zlokalizowano na niej 6 całkowicie asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 45,93 km.

images
W sobotę, 28 października, zawodnicy stawią się na odbiorze administracyjnym. Następnie zapoznają się z trasą, a samochody przejdą badanie kontrolne. W w tym samym dniu, o godz. 18.45 odbędzie się na bieckim rynku start honorowy. W niedzielę rano zawodnicy wyruszą na odcinki specjalne zlokalizowane na terenie powiatu jasielskiego, w gminach Brzyska i Skołyszyn. Po każdej pętli załogi zjeżdżać będą do parku serwisowego, mieszczącego się na ul. Tumidajskiego w Bieczu. Na mecie rajdu pierwsza załoga zamelduję się w niedzielę o godz. 14.48.

Warto być zarówno na bieckim rynku, jak w parku serwisowym, ponieważ będzie to świetna okazja, by z bliska zobaczyć rajdowe maszyny i porozmawiać z zawodnikami. A będzie na co popatrzeć. Bowiem wśród startujących aut nie zabraknie legendarnych maszyn rajdowych, takich jak: audi quattro A2, subaru impreza 555, czy mazda GTX. Prawdziwą wisienką na torcie będzie przepiękna toyota celica GT4 ST205, która jako tzw. „zerówka” pojedzie przed uczestnikami rajdu. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. Spodziewamy się zaciętej walki na oesach i sporej liczby kibiców, tak, jak było w latach ubiegłych – mówi Marek Sitek, prezes Automobilklubu Bieckiego – głównego organizatora Rajdu Grodzkiego. .

Rzecznik Prasowy Rajdu Grodzkiego

Krzysztof Mikruta

inf.pras.

Dodaj komentarz