Kacper Wróblewski z ORLEN Team przed szutrowym widowiskiem na 76. PZM Rajdzie Polski

Niesamowite możliwości i tempo samochodów klasy R5 najlepiej widać podczas szybkich szutrowych rajdów, do których należy rozpoczynający się w ostatni weekend czerwca PZM 76. Rajd Polski. O jak najlepszy wynik w Hyundaiu i20 R5 powalczy między innymi Kacper Wróblewski z ORLEN Team. Będzie to dla niego wyjątkowo wymagający debiut, w którym połączy pierwszy start samochodem 4×4 na szutrowej imprezie rangi mistrzostw Europy.

Rajd Polski to najbardziej prestiżowe i największe w Polsce wydarzenie w sportach samochodowych. Jest to drugi po słynnym Rajdzie Monte Carlo najstarszy rajd samochodowy na świecie, który od 15 lat rozgrywany jest na szybkich i malowniczych odcinkach specjalnych wokół Mikołajek. 76. Rajd Polski będzie w tym roku rundą Mistrzostw Europy FIA i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O punkty powalczą uczestnicy krajowego czempionatu, a także załogi rywalizujące w mistrzostwach Litwy oraz mistrzostwach Polski w rajdach historycznych. Cztery mistrzowskie cykle gwarantują bardzo liczną i mocną obsadę. Obecność w Mikołajkach zapowiedziały łącznie aż 102 załogi, w tym 24 w najszybszych i najbardziej zaawansowanych rajdówkach, czyli samochodach klasy R5. W tej elitarnej i budzącej najwięcej zainteresowania kibiców grupie są również reprezentanci ORLEN Team – Kacper Wróblewski i jego pilot Marcin Szeja.

– Rajd Polski od zawsze wywoływał u mnie duże emocje. Wiele razy oglądałem ten rajd, jako kibic i zawsze marzyłem, żeby w nim wystartować. W zeszłym roku pierwszy raz spełniłem to marzenie, ale tegoroczna edycja będzie jeszcze lepsza, bo wystartuję w topowym samochodzie, jakim jest Hyundai i20 R5. Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki naszym partnerom będę mógł walczyć w tych legendarnych zawodach – mówi Kacper Wróblewski.

Organizatorzy PZM 76. Rajdu Polski przygotowali w tym roku kompaktową trasę, na 15 odcinkach specjalnych liczących ponad 200 km. Punktem obowiązkowym harmonogramu Rajdu Polski jest widowiskowe ściganie na torze Mikołajki Arena, na którym załogi rywalizują parami na oczach licznie zgromadzonych kibiców.

– Jako sportowiec już oczywiście nie mogę się doczekać, kiedy zapali się zielone światło i ruszymy do pierwszego odcinka specjalnego, by jechać tak szybko, jak to możliwe. Wiem też jednak, że najważniejsza jest konsekwentna realizacja naszego planu. Chcemy ścigać się mądrze i znaleźć tempo, które pozwoli na szybką i bezbłędną jazdę przez cały rajd. Pamiętam, że to mój pierwszy szutrowy rajd w samochodzie 4×4, więc najważniejsza jest meta i cenne doświadczenie – podsumowuje Wróblewski.

76. edycja Rajdu Polski zacznie się w piątek 28 czerwca, a zakończy w niedzielę 30 czerwca na Rynku w Mikołajkach.

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

inf.pras.