Paweł Gos zaczyna sezon od Rechbergrennen

Górski klasyk, czyli Rechbergrennen, otwiera tegoroczny sezon dla Pawła Gosa, który od 2015 roku swoją przygodę związał z cyklem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywane w Austrii zgromadziły na starcie ponad 200 kierowców. 

Pawel_Gos_Rechberg

Wyścig Grosser Preis von Österreich, Rechbergrennen to 2 runda FIA Hill Climb Championship, która rozgrywana jest na odcinku 5050 metrów pomiędzy miejscowościami Tulwitz i Rechberg.

To pierwszy występ Pawła Gosa z zespołu Exact Systems Race & Rally Team poza granicami kraju, po występie w cyklu GSMP na słowackiej trasie w Banovcach i z pewnością dobra rozgrzewka przed zaplanowanymi na 13-15 maja inauguracyjnymi rundami Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016 w Załużu.

Paweł Gos:

Jesteśmy na miejscu w Rechbergu już po odbiorze administracyjnym i badaniu kontrolnym. Zaczynamy nowy sezon od bardzo ciekawego występu. Rechbergrennen to prestiż. Tu można spotkać najlepszych kierowców, tysiące kibiców oraz ludzi którzy kochają wyścigi górskie. W wyścigu po raz pierwszy pojawię się Lancerem gr. A. To auto, którym do tej pory jeździł Rafał Serafinowicz mój zespołowy kolega z Exact Systems Race & Rally Team. Chciałbym podczas tego pierwszego występu w tym roku wyjeździć się w nowe auto, chcę zobaczyć też jak wygląda górski klasyk. Popularność w Europie wyścigu w Austrii przyćmiewa jedynie Ecce Homo. Za 3 tygodnie mamy polską inaugurację sezonu 2016, na którą chciałbym się dobrze przygotować. Podczas wyścigu towarzyszy mi Rafał, który będzie wspierał mój start. Humory dopisują i liczymy na świetną zabawę podczas zbliżającego się weekendu 22-24 kwietnia. Zapraszam na Facebook zespołu, gdzie będziecie mogli śledzić nasze poczynania: https://www.facebook.com/ExactSystemsRaceandRallyTeam.

Wyniki na żywo można śledzić za pośrednictwem strony wyścigu: http://www.rechbergrennen.com/rennen/ergebnisse

Dodaj komentarz